Staropramen uvádí kampaní s Čermákem novou dvanáctku

středa, 27. dubna 2022, 14:40 Aktuality, Reklama MediaGuru

Staropramen představí novou dvanáctku reklamní kampaní s Hynkem Čermákem.

Klíčový vizuál k uvedení Staropramen 12, zdroj: Pivovary Staropramen

Klíčový vizuál k uvedení Staropramen 12, zdroj: Pivovary Staropramen

Staropramen uvádí na trh novinku s názvem Staropramen 12, jež v nabídce pivovaru nahrazuje Ležák. Reaguje tím nejen na dlouhodobě rostoucí oblibu dvanáctistupňových piv, ale také mírný pokles prodejů – Pivovary Staropramen loni prodaly 3,13 milionů hektolitrů piva, tedy o 1,8 % než v roce předchozím. Novinku, jež je od dubna postupně k dostáních v obchodech i restauracích a hospodách, podpoří i silná marketingová kampaň „Na život po našem“. 

Kampaň poběží v televizi, na internetu a sociálních sítích. Doplní ji také aktivity v místě prodeje. Poprvé značka nebude využívat velkých venkovních ploch, aby nepřispívala k vizuálnímu smogu. „Novým spotem se line nádech typicky českých vlastností, jako jsou sarkasmus a skepticismus, ale také nadhled a smysl pro humor,“ uvádí marketingový ředitel David Zappe. 

Tváří kampaně zůstává Hynek Čermák, který ukazuje, jak si Češi umí vychutnat život, ať už jde o sport, práci, počasí, a zejména pivo. „I když nejsou věci přesně podle našich představ, umíme je uchopit za správný konec, a nakonec si vždy můžeme připít na život po našem,“ dodává Zappe. Reklamní spot bude nasazen na stanicích skupiny Prima a v digitálu. Pod kreativou je podepsána agentura WMC/Grey, produkci zajistila společnost Bistro Films, režie se ujal Jakub Švejkar

Zdroj: Staropramen

Novou dvanáctkou chce Staropramen také přispět k oživení hospod a restaurací. Do gastro segmentu pivovar investoval během pandemie desítky milionů korun a v podpoře hodlá pokračovat. „Přestože vidíme, že se lidé do hospod a restaurací postupně vracejí, na nadcházející sezónu máme připraveno několik novinek a aktivací. Současně věříme, že se podaří zrealizovat i většinu akcí, jichž jsou naše značky dlouhodobě součástí nebo se konají pod jejich hlavičkou,“ popisuje komerční ředitel společnosti Pivovary Staropramen Michal Štěpánek.

 -stk-