Ukrajinská televize 1+1 začala vysílat v celoplošné síti CRA

pondělí, 11. dubna 2022, 14:50 Aktuality, TV MediaGuru

České Radiokomunikace (CRA) zahájily vysílání ukrajinské televizní stanice 1+1 v rámci pozemního digitálního televizního vysílání.

Zahájení vysílání 1+1 v síti CRA, zdroj: repro ČTK, CRA

Zahájení vysílání 1+1 v síti CRA, zdroj: repro ČTK, CRA

České Radiokomunikace (CRA) spouští vysílání ukrajinské televizní stanice 1+1 v rámci pozemního digitálního televizního vysílání. Vysílání tak bude bezplatně dostupné v celém Česku.

CRA zařazují stanici 1+1 do multiplexu 23. Bude možné ji naladit v rámci pozemního digitálního televizního vysílání prostřednictvím automatického ladění, k dispozici bude bezplatně po celé České republice. Vysílání ukrajinské televizní stanice má pomoci ukrajinským občanům v Česku získat přístup k informacím o dění v domovské zemi v jejich rodném jazyce. Vysílání televize 1+1 poběží 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

„Chceme přispět tak, jak můžeme nejlépe. A to bezplatným a vysoce dostupným šířením ukrajinské stanice 1+1, aby lidé měli možnost ve svém rodném jazyce získat informace o tom, co se v jejich zemi děje,“ říká generální ředitel CRA Vít Vážan. „Flexibilita pozemního digitálního televizního vysílání nám umožňuje začít šířit kompletní program stanice 1+1. Vysílání poběží od 11. dubna a potrvá podle potřeby,“ dodává.

Záznam ze zahájení vysílání je zachycen na videu níže. 

Zdroj: ČTK

-mav-