Většinu v oborovém webu Médiář koupila skupina BigBoard

čtvrtek, 7. dubna 2022, 07:25 Internet & Mobil, Aktuality, Outdoor MediaGuru

Skupina BigBoard Praha, nejsilnější hráč na trhu venkovní reklamy, získala 70 % v provozovateli webu Médiář.cz.

Ondřej Aust a Richard Fuxa, zdroj: News Media

Ondřej Aust a Richard Fuxa, zdroj: News Media

Zpravodajský web Médiář, specializovaný na média a marketing, má nového majitele. Tím se stala skupina BigBoard, jednička na českém trhu venkovní reklamy. Ve firmě News Media, která Médiář vydává, získává společnost BigBoard Praha celkem 70 %. Odkoupila celý dosavadní 50% podíl, který vlastnila firma Global Marketing, rodinný podnik Michala a Ivany Bařinových, a k tomu 20 % získala od šéfredaktora Médiáře Ondřeje Austa.

Aust si ponechává 30 %, zůstává šéfredaktorem webu i ve vedení vydavatelské firmy. Druhým jednatelem se za BigBoard stává Marek Pavlas. Transakce byla podepsána ve středu 6. dubna, její finanční detaily se zúčastněné strany rozhodly nezveřejňovat.

„Produkce vydavatelství News Media vhodně doplňuje naše dosavadní mediální aktivity a dále rozšíří náš online byznys. Dohodli jsme se rovněž, že v průběhu následujících tří let budeme významně investovat do rozvojových projektů Médiáře,“ uvedl Richard Fuxa, spoluzakladatel a předseda představenstva společnosti BigBoard Praha.

Skupina BigBoard je největším tuzemským poskytovatelem outdoorových reklamních ploch, který na českém trhu venkovní reklamy má víc než 50% podíl. Richard Fuxa je šéfem a zároveň 20% vlastníkem skupiny, 20 % v ní má společnost Touzimsky Media spravovaná Janem Veverkou, většinových 60 % drží slovenská mediální skupina Joj Media House. BigBoard čerstvě vstoupil do ekonomického týdeníku Hrot, vydává také lifestylový web Flowee či metropolitní zpravodajství PrahaIN.cz.

-mav-