Viaplay zesílí mezinárodní expanzi, předplatitelů přibývá

úterý, 26. dubna 2022, 09:05 Aktuality, TV, Internet & Mobil MediaGuru

Severská streamovací služba Viaplay eviduje za první čtvrtletí meziroční přírůstek o 52 % předplatitelů a s novým konceptem Viaplay Select urychlí mezinárodní expanzi.

Zdroj: Viaplay

Zdroj: Viaplay

Severská streamovací placená služba Viaplay zaznamenala v prvním letošním čtvrtletí meziroční růst počtu předplatitelů o 52 % a celkově jich ke konci kvartálu vykázala 4,783 milionů. V prvním letošním čtvrtletí jejich počet navýšila o 778 tisíc. Tržby Viaplay se v prvním čtvrtletí meziročně zvýšily o 26 %. Uvedla to mateřská skupina NENT Group v úterý ráno.

Za růstem počtu předplatitelů stojí pozvolný a kontinuální nárůst v severských zemích a příchod nových předplatitelů z teritorií, kam Viaplay vstupuje. Naposledy v březnu zahájila svou službu v Nizozemí, vstup na tento trh údajně v náboru předplatitelů předčil očekávání.

Viplay se na celkových tržbách skupiny NENT Group, pod kterou služba spadá, podílí ze 40 %. Za období tří prvních měsíců uvedl Viaplay 13 premiérových pořadů, přičemž pro letošní rok jich celkově v premiéře plánuje uvést více než 70.

Služba chce také urychlit svou mezinárodní expanzi. Letos chce minimálně v pěti dalších zemích nabídnout koncept Viaplay Select, který přinese až 450 hodin původního programu. Zahrne původní pořady Viaplay doplněné o severský a mezinárodní obsah třetích stran. Každý rok chce pak přidat až 300 nových hodin obsahu. S tímto konceptem zahajuje Viaplay v dubnu v Japonsku. Viaplay Select se zaměří na trhy, kde Viaplay v současnosti neupřednostňuje spuštění přímé služby a kde mohou místní partneři těžit z obsahu Viaplay. Záměrem je získat do konce roku 2023 přítomnost na alespoň 21 trzích.  

Viaplay odstartuje v druhé polovině letošního roku ve Velké Británii a v průběhu roku 2023 mají následovat Kanada, Německo, Rakousko a Švýcarsko. V současnosti je služba dostupná v jedenácti zemích (Švédsko, Dánsko, Norsko, Finsko, Island, Estonsko, Lotyšsko, Litva, Polsko, USA, Nizozemí).

-mav-