WarnerMedia a Discovery se spojily do Warner Bros. Discovery

pondělí, 11. dubna 2022, 06:40 Aktuality, TV MediaGuru

Fúze amerických společností WarnerMedia a Discovery byla završena. Pod jednou střechou se tak ocitly mj. streamovací placené služby HBO Max, discovery+ a CNN+.

Zdroj: Warner Bros. Discovery

Zdroj: Warner Bros. Discovery

Společnosti AT&T a Discovery oznámily ukončení transakce, jejímž cílem bylo sloučení společnosti WarnerMedia s Discovery. Spojením vzniká samostatná globální mediální a zábavní společnost Warner Bros. Discovery.

Warner Bros. Discovery zahrnuje portfolio obsahu, značek a franšíz napříč televizí, filmem a streamováním. Konkrétně jde mj. o značky: Discovery Channel, discovery+, Warner Bros. Entertainment, CNN, CNN+, DC, Eurosport, HBO, HBO Max, HGTV, Food Network, Investigation Discovery, TLC, TNT, TBS, truTV, Travel Channel, MotorTrend, Animal Planet, Science Channel, New Line Kino, Cartoon Network, Adult Swim, Turner Classic Movies a další.

„Discovery nabízí nejdiferencovanější a nejúplnější portfolio obsahu napříč filmem, televizí a streamováním. Jsme přesvědčeni, že můžeme spotřebitelům přinést větší výběr
po celém světě a zároveň podporovat kreativitu a vytvářet hodnotu pro akcionáře," uvedl David Zaslav, CEO, Warner Bros. Discovery.

„Jsme na úsvitu nového věku konektivity a dnešek znamená začátek nové éry pro AT&T,“ komentoval John Stankey, generální ředitel AT&T. Dodal, že firma chce „rekordně investovat" do růstových oblastí 5G a optických vláken a zároveň pracuje na tom stát se největší americkou společností na poli broadbandu. 

-mav-