České postprodukční studio PFX expanduje na Slovensko

úterý, 24. května 2022, 12:05 Aktuality, TV MediaGuru

České postprodukční studio PFX se rozšiřuje na Slovensko díky spolupráci s majitelem bratislavského studia Kolektivfx Tiborem Melišem.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

České postprodukční studio PFX otevírá zahraniční pobočku. K expanzi dochází ve spolupráci s majitelem bratislavského studia Kolektivfx Tiborem Melišem, který se stane spolumajitelem nové slovenské pobočky PFX. Společnost Kolektivfx v důsledku tohoto kroku zanikne. V bratislavském studiu plánuje PFX rozšířit svou výrobní kapacitu zejména v oblasti vizuálních efektů pro filmové a televizní projekty.

„Otevření slovenské pobočky je pro nás logickým krokem. Poptávka po kvalitních postprodukčních službách stále roste, a i přes rychlý rozvoj nejsou naše kapacity v pražském studiu dostačující,“ říká majitel PFX Jiří Mika. „O expanzi na Slovensko jsme usilovali už nějakou dobu – máme radost, že se nám tento krok podařilo zrealizovat právě s Tiborem, který v sobě spojuje bohatou expertízu v oblasti vizuálních efektů a zkušenosti s budováním vlastního úspěšného studia,” dodává další z majitelů, Tomáš Srovnal.

Studio PFX bylo založeno v roce 2012, v roce 2017 koupilo barrandovské studio Cinepost, o dva roky později pak převzalo holešovické studio Spoon. Aktuálně PFX zaměstnává přes 160 lidí. V posledních letech rozšířilo spolupráci s VOD platformami, např. Netflix, HBO nebo Disney. Podílelo se na vizuálních efektech v seriálech Stranger Things, Lost in Space, Cracow Monsters a The Orville a v chystaném filmu o Marilyn Monroe Blonde.

-mav-