Daktela má nový positioning značky a vizuální styl

čtvrtek, 26. května 2022, 14:25 Aktuality, Marketing MediaGuru

Daktela, poskytující software pro komunikaci se zákazníky, přichází s novým positioningem a vizuálním stylem.

Nové logo má vyjadřovat komunikaci jako dvou či vícestranný proces, zdroj: Daktela.

Nové logo má vyjadřovat komunikaci jako dvou či vícestranný proces, zdroj: Daktela.

Společnost Daktela, jež poskytuje vlastní software pro řízení zákaznické zkušenosti a komunikaci se zákazníky pro firmy jakékoliv velikosti, představuje nový positioning značky a vizuální styl.

„Pro Daktelu jsou poslední dva roky dynamickým obdobím plným změn. Před rokem jsme se spojili se strategickým investorem Sandberg Capital, firma vyrostla více než dvojnásobně co do počtu zaměstnanců a o 40 % v obratu. Expandovali jsme do zahraničí, uzavřeli strategická partnerství. Nejenže máme přes 1000 firemních zákazníků po celém světě, ale v sedmi zemích v Evropě již máme i lokální týmy a pobočky. Značka přitom byla od založení Daktely před 17 lety stejná. Redefinování pozice značky a také nový vizuální styl byly v tomto kontextu logickým krokem,“ vysvětluje na dotaz MediaGuru marketingová ředitelka Daktely Zuzana Bienvenu. 

Misí značky je zlidšťovat komunikaci, sbližovat firmy, jejich zákazníky i zaměstnance a vytvářet vzájemné spojení a důvěru. Tato mise se propsala i do nového claimu „Tvoříme opravdová spojení se zákazníky“ a také do nového loga. „S aktuálním logem navazujeme na to dosavadní, které evokovalo signál rychle se šířící světem. Při jeho tvorbě jsme chtěli zdůraznit, že komunikaci chápeme jako dvou či vícestranný proces. V průniku korálově červené a světle modré se nachází tmavě modrý čtverec, který symbolizuje naše technologické řešení a jeho schopnost propojovat firmy, zákazníky i zaměstnance  a umožňovat vzájemnou komunikaci,” popisuje Bienvenu.

Změna loga společnosti Daktela, zdroj: Daktela

Změna loga společnosti Daktela, zdroj: Daktela

Barevnost vychází z původního designu Daktely. Nově je logo vyvedeno ve třech základních tónech. Původní oranžovou nahradila korálová, která symbolizuje hrdinu značky (každodenní hrdina), tmavě modrá přidává serióznost a světle modrá evokuje lehkost, přátelskost a každodennost. Sekundárními barvami jsou pak bílá a šedá, které značka používá především jako grafické pozadí, a také lahvově zelená a hořčicově žlutá, které je v plánu využívat pouze pro některé vybrané situace a jejich zastoupení je do 10 %.

„Nová značka má dva výrazné elementy – jedním z nich je vzor složený z pravidelně se opakujících se symbolů vycházejících z loga. Tento vzor je natolik výrazný, že funguje jako samostatný prvek. Má distinktivní funkci – Daktelu podle něj poznáte na první pohled a dobře funguje na větších plochách. Druhým prvkem jsou výrazné přirozené fotografie lidí umístěné buď do výřezu, který tvarem vychází z loga, případně doplněné vzorem,“ přibližuje Zuzana Bienvenu.

V rebrandingu bude Daktela pokračovat i v nadcházejících měsících. „Nový positioning i vizuální styl se postupně propíší do všech kanálů a materiálů, které v komunikaci Daktely využíváme. Novou podobu získá i náš web, který už prošel prvním faceliftem. V další fázi se zaměříme na jeho strukturu a obsah tak, aby kromě produktu a technického řešení zdůrazňoval i hodnotu, kterou s naším řešením zákazníci získají,” uzavírá Bienvenu.

Nová pozice značky i vizuální styl jsou dílem interního týmu Daktely. Za vizuálními návrhy stojí grafička Katarína Vargovčíková.

-stk-