Do vedení MarkBBDO přicházejí Mikeš a Mareš

středa, 25. května 2022, 10:15 Aktuality, Reklama, Lidé MediaGuru

Novým CEO agentury MarkBBDO se stal Zdeněk Mikeš. Do čela kreativy nastupuje Martin Mareš.

Martin Mareš a Zdeněk Mikeš se ujímají vedení agentury MarkBBDO, zdroj: MarkBBDO.

Martin Mareš a Zdeněk Mikeš se ujímají vedení agentury MarkBBDO, zdroj: MarkBBDO.

Do čela agentury MarkBBDO nastupují Zdeněk Mikeš a Martin Mareš, bývalí managing director a creative director agentury Leo Burnett. Chtějí navázat na dřívější úspěchy agenturní značky na českém trhu a maximálně využít synergie mezi týmy MarkBBDO a Proximity s cílem doručit firmám efektivní marketingová řešení založená na silné strategii, kreativě a data & tech řešeních. 

Zdeněk Mikeš, jenž v posledních třech letech stál v čele agentury Leo Burnett, přichází na pozici CEO. Ve vedení agentury střídá Pavlínu Erbanovou, která se posouvá na pozici Business Director a soustředí se zejména na vztahy se stávajícími i novými klienty. „Přijal jsem nabídku od MarkBBDO s ambicí zajistit agentuře návrat mezi velké hráče, jak se to díky velkému úsilí a mnoha talentům mých bývalých kolegů podařilo v Leo Burnett,“ říká ke své nové roli Mikeš. Zkušenosti má také z agentury Fallon nebo z O2 Telefónica. Absolvoval uměleckoprůmyslovou školu v Praze. 

Martin Mareš, dosavadní leader kreativního týmu Leo Burnett s portfoliem klientů jako Philip Morris, Nestlé nebo Makro, přebírá vedení kreativního týmu od Richarda Kolbeho. V minulosti prošel rovněž agenturami Triad, WDF a VCCP.

MarkBBDO i Proximity jsou partnerskou agenturou Omnicom Group, kterou byly dříve vlastněny. Nyní jsou v soukromém vlastnictví Petra Šece. K hlavním klientům se řadí Mercedes-Benz, Dr.Oetker, Seeberger nebo Frosta. „Přicházíme do jednodušší vlastnické struktury, což znamená vyšší flexibilitu, méně byrokracie a vyšší osobní zodpovědnost ruku v ruce se svobodou. Nejdeme stavět na zelené louce. BBDO má samozřejmě lákavé know how a svojí globální pozici. My máme reálný lokální úkol, na který víme jak jít,” dodává Mareš.

Proximity se svými data & tech produkty sdílí vybrané klienty MarkBBDO a navíc spolupracuje s Procter&Gamble nebo Českým rozhlasem. Pro klienty je agentura „externím týmem“ v oblasti správy a vizualizace jejich klíčových dat, direct marketingové komunikace, návrhu a řízení CRM & Loyalty programů a komplexních spotřebitelských soutěží nebo vývoje aplikací a online řešení.

-stk-