Ecomail.cz loni navýšila obrat o 60 %, jde na zahraniční trhy

neděle, 22. května 2022, 08:25 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Česká platforma specializující se na automatizovaný e-mail marketing Ecomail.cz se chystá expandovat na globální trh.

Jakub Stupka, zdroj: Ecomail.cz

Jakub Stupka, zdroj: Ecomail.cz

Česká platforma specializující se na automatizovaný e-mail marketing Ecomail.cz zaregistrovala meziroční nárůst o více než 60 % a v loňském roce se jí podařilo vygenerovat rekordní obrat 59 milionů korun. Zakladatelé společnosti Jakub Stupka a Jan Tlapák ale věří, že to bude teprve letošek, který bude pro jejich podnikání klíčový. Momentálně se totiž chystají expandovat na globální trh.

„Ecomail.cz se začíná připravovat na expanzi do zahraničí, přičemž bychom k ní chtěli přistoupit už v průběhu letošního roku. Potenciál je obrovský. Pokud uspějeme, předpokládáme, že se náš obrat zvýší odhadem až na 90 milionů,” říká Jakub Stupka, COO a spoluzakladatel společnosti Ecomail.cz.

Rok 2021 byl z hlediska výsledků pro firmu nejlepší v historii. Přispěla k tomu i aplikace pro editaci e-mailových šablon Topol.io, která je na globálních trzích dostupná od roku 2017. Za tu dobu si získala desítky tisíc uživatelů ve 150 zemích světa a loni dosáhla meziročního zvýšení obratu o celých 100 %. I to bylo jedním z důvodů, proč jí americká online platforma G2 pro hodnocení a doporučování softwarových společností udělila ocenění za intuitivní a jednoduché užívání.

Výsledky podpořilo i posílení strategické spolupráce s tuzemskou webovou platformou Shoptet, která aktuálně zprostředkovává hosting okolo třiceti tisícům e-shopů. „Shoptet jsme rozšířili o velké množství doplňků, které mohou internetové obchody využívat. Mezi nimi mají uživatelé i možnost snadného propojení s nástrojem Ecomail.cz, který je momentálně na Shoptetu nejoblíbenějším doplňkem pro e-mailing, a navíc je zdarma. Dokáže synchronizovat kontakty, sledovat chování uživatele na webu nebo využívat data z e-shopu pro personalizované a automatizované kampaně,” přibližuje CEO Shoptetu Samuel Huba.

Klientská základna Ecomail.cz se loni rozrostla o 40 %. Nástroj nově využívá například on-line prodejce kontaktních čoček a brýlí Alensa, český zpravodajský server orientovaný na byznys, startupy a nové technologie CzechCrunch, džínoví specialisté eXe jeans, e-shop s povlečením a bytovým textilem MK Lůžkoviny CZ & SK nebo slovenská odnož zprostředkovatele zaměstnaneckých benefitů Multisport. Společnost dlouhodobě spolupracuje i s Jägermeisterem, Českým rozhlasem nebo skupinou Vltava Labe Media

-mav-