Ex-hackerka zachraňující válečné novináře přijede na WebExpo

pátek, 27. května 2022, 11:00 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

O ochraně svobody slova a bezpečí během války na Ukrajině promluví Runa Sandvik poprvé na WebExpu 10.–12. června v pražské Lucerně.

Zdroj: WebExpo

Zdroj: WebExpo

Hacking ji naučil, jak přemýšlí kybernetičtí predátoři. Runa Sandvik dnes chrání žurnalisty a rizikové skupiny před takovým nebezpečím. Hackerským backgroundem se keynote řečnice červnového WebExpa netají, naopak. Až když víte, jak útočník přemýšlí a na čem to celé může spadnout, postavíte lepší verzi,” říká bezpečnostní konzultantka. Posledních 10 let pomáhá lídrům jako The New York Times či Rádio Svobodná Evropa stavět technologie, které umožní žurnalistům říct pravdivý příběh, aniž by přitom vystavili sebe či své zdroje v nebezpečí. O ochraně svobody slova a bezpečí během války na Ukrajině promluví Runa Sandvik poprvé na WebExpu 10.–12. června v pražské Lucerně. 

Bezpečnostní výzvy a zároveň šance, jak postavit technologicky lepší svět pak na prknech největší multioborové konference ve střední Evropě rozvinou její kolegové z oboru. 

Philip Bonhard otevře téma křehkosti online identity v době fenoménů jako Inventing Anna nebo podvodný Tinder Swindler

V návaznosti na to vysvětlí Lutz Schmitt, proč někteří nemají problém nonšalantně sdílet třeba sex tape, zatímco jiní si střeží každý kousek svého soukromí. A jak designovat technologie, aby braly tuto širokou škálu digitální intimity v potaz.

Daniel Cuthbert, který se kyberbezpečností zabývá 24 let, probere propojení bezpečnosti s vývojem. Stačí jedna chyba v UX, a ohrozíte až miliardy uživatelů. Daniel učí, jak se tomu vyvarovat,” říká CEO WebExpo Šárka Štrossová. 

Na třech pódiích Lucerny přivítá letošní WebExpo celkem 90 spíkrů a mentorů. Po celou dobu budou probíhat mentors hours a diskuse u kulatého stolu, třetí den pak premium workshopy. Tečkou budou letní afterparty na lodi či v Grébovce

Z marketingových case studies se představí Petr Andrýsek se suplementy MADMONQ, Tomás Escobar pak probere kombinaci pro e-commerce marketing: mobilní peněženku, chatboty a věrnostní programy. Outsourcing marketingu je doménou Jany Dolejšové, fuckupy při budování osobního brandu pak tématem právničky Petry Dolejšové

To nejlepší z českých inovací ukáže sázkařská platforma pro esport Oddin.gg, rostoucí startupová NFTScoring, Česko.Digital s tématem expertního dobrovolnictví v dobách krize či spoluzakladatel Adobe XD Tomáše Krcha, aktuálně budující Zoom budoucnosti” –⁠ Around.

Lístky a kompletní program najdete na webu WebExpo.