Institut plánování a rozvoje vyráží na informační tour

středa, 11. května 2022, 11:15 Aktuality, Marketing MediaGuru

Institut plánování a rozvoje objede s bílým námořním kontejnerem 12 pražských lokalit. Představí tak Metropolitní plán.

Informační tour využije bílý kontejner i informační stánek, zdroj: IPR.

Informační tour využije bílý kontejner i informační stánek, zdroj: IPR.

Obdobně jako v roce 2018, kdy byl Metropolitní plán poprvé představen veřejnosti, zahájil Institut plánování a rozvoje (IPR) spolu s hlavním městem informační tour po městských částech. 

S bílým námořním kontejnerem se IPR objeví ve 12 lokalitách, první zastávkou bude Jungmannovo náměstí na Praze 1 vedle vstupu do stanice metra Můstek. Kromě toho Praha připravila také nový informační stánek, který postupně navštíví sedm obchodních center. Zahájí v OC Nový Smíchov, kde bude od čtvrtka 12. května. Na všech místech se bude veřejnost moci seznámit s návrhem Metropolitního plánu, zeptat se na individuální dotazy ke konkrétním lokalitám či se poradit, jak podat připomínku. Roadshow potrvá od 9. května až do 28. června.

„Upravený Metropolitní plán otevírá nové cesty k řešení budoucnosti Prahy z pohledu dostupnosti bydlení, rozvoje infrastruktury nebo ochrany parků. Metropolitní plán je možné připomínkovat také online prostřednictvím Portálu Pražana. Na úrovni celé České republiky je to naprosto unikátní cesta, kterou se Praha vydává, i s ohledem na pohodlí a participaci občanů,” říká, Zdeněk Hřib, primátor hl. m. Prahy. „Podařilo se nám také vyjít vstříc požadavkům městských částí a spolků. Zcela nad rámec běžného postupu jsme zajistili prodloužení zákonem dané lhůty pro zveřejnění a připomínkování plánu na dvojnásobnou dobu,“ dodává.

Informační tour probíhá v rámci představení Metropolitního plánu v tzv. veřejném projednání. Na konci dubna byla v Centru architektury a městského plánování (CAMP) zahájena výstava s názvem „To je Plán!“, která nový plán nejen představuje, ale zároveň vysvětluje pět základních principů plánu – bydlení, klimatickou změnu, veřejná prostranství, veřejnou vybavenost a prostředí okolo nás.

Praha spouští kampaň „To je plán“, součástí je i road tour

úterý 26. dubna 2022

-stk-