Natáčení druhé řady seriálu Kukačky zahájilo, točí se pro ČT

pondělí, 16. května 2022, 07:25 TV MediaGuru

Pokračování seriálu Kukačky, jenž vypráví příběh o záměně dětí v porodnici v malém českém městě, se začalo natáčet.

Kukačky II, zdroj: Dramedy Productions

Kukačky II, zdroj: Dramedy Productions

Pokračování seriálu Kukačky, jenž vypráví příběh o záměně dětí v porodnici v malém českém městě, se začalo natáčet. Seriál podle námětu vyvinutého Dramedy Productions producentů Filipa Bobiňského a Petra Šizlinga opět zpracovala a vyrábí jejich nezávislá společnost pro Českou televizi. Režisérem druhé řady seriálu je znovu Biser A. Arichtev. Termín zařazení do vysílání zatím oznámen nebyl.

Druhá série Kukaček se natáčí v Praze a jejím okolí. „Může se zdát, že rozuzlením, jak to bylo se záměnou kluků, příběh skončil. Hlavním tématem seriálu je však rodičovství a tomu se budeme věnovat dál. V popředí zůstanou ústřední rodiny, některé postavy pak
poznáme blíže. Záměna dětí pro nás byla zápletka, která hrdiny dostává do situací, ve kterých se ukazuje, jací jsou to lidé, vidíme jejich vzorce chování, charaktery, reakce na životní momenty, i to jaké vyznávají hodnoty. Jak si ale umíme představit, situace, která odstartovala jejich životní kotrmelce, správné řešení vlastně nemá, i když se o to všichni budou snažit. Myslím, že právě to bude to zajímavé, na co se můžeme těšit,“ popisuje Filip Bobiňski.

První třináctidílná série Kukačky se vysílala na obrazovkách České televize od ledna do dubna 2021 a v průměru ji sledovalo 1,7 mil. diváků starších 15 let při podílu 36,50 % (zdroj: ATO-Nielsen Admosphere). Kukačky zároveň patří mezi nejvýše hodnocené seriály ČT v kategorii divácké spokojenosti. Aktuálně se také první řada prodala do dvou dalších zemí, uvidí ji diváci na Slovensku a ve Slovinsku.

„Kukačky jsme vyvíjeli jako takzvaně herecký seriál, kde se diváci mohou na hrdiny napojit a společně s nimi projít i hlubšími emocemi, nad kterými stojí za to se zamyslet. Hodně času jsme věnovali hereckým zkouškám, dbali na způsob snímání a střihu, citlivě pracovali s hudbou a hledali civilnost i autenticitu. Divácký úspěch nám nakonec potvrdil, že to vše funguje a poctivý přístup se nám vyplatil,“ dodal Filip Bobiňski. Dramedy Productions pro Českou televizi realizovala také seriály Vyprávěj nebo První republika.

Příběh první série Kukaček připomíná také kniha Kukačky, s podtitulem Moje dítě není moje, kterou Dramedy Productions v návaznosti na seriál vydala ve spolupráci s nakladatelstvím Ikar.

-mav-