Nova a Markíza otvírají studijní program CME Content Academy

úterý, 17. května 2022, 06:45 TV MediaGuru

TV Nova a TV Markíza otvírají dvouletý studijní program, ve kterém chtějí připravit uchazeče na spolupráci s televizní skupinou CME.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

TV Nova a Markíza otevírají společně s Televizním institutem dvouletý stipendijní studijní program CME Content Academy, který je připraví na práci pro televizi a zajistí jim po dokončení kurzu dlouhodobou spolupráci na pořadech pro TV Nova a Markíza.

CME Content Academy je dvouletý intenzivní kurz rozdělený do osmi bloků. Během nich se studenti naučí psát scénáře, stříhat, produkovat nebo řídit natáčení. Součástí je i televizní marketing, datová analytika nebo udržitelné natáčení (tzv. green filming). Kurz začíná letos v říjnu a probíhá v Brně pod záštitou Televizního institutu.

„Do CME Content Academy se může přihlásit úplně každý, nepožadujeme konkrétní vzdělání nebo dlouholeté zkušenosti v oboru. Pokud máte kreativní nápady, myslíte si, že byste třeba scénu ze svého oblíbeného seriálu vymysleli ještě lépe, nebo máte touhu režírovat televizní minisérii, pak jsme tu přesně pro vás. Věříme, že objevíme řadu skrytých talentů,“ říká Klára Brachtlová, generální ředitelka TV Nova a členka odborné komise akademie.

Mezi přednášejícími jsou oceňovaní odborníci ze světa filmu a televize z České republiky i ze zahraničí, např. Vratislav Šlajer, producent řady úspěšných televizních formátů a držitel Ceny Emmy či Českého lva, Piodor Gustafsson, šéf vývoje na největší švédské komerční televizi TV4, Ben Gibson, bývalý děkan londýnské filmové školy, Vinca Wiedemanová z dánské Národní filmové školy, nebo Radovan Síbrt, režisér a producent, který stojí například za formáty MasterChef Česko či Malé lásky.

„Naši studenti se mohou těšit na zcela nový pedagogický přístup s důrazem na získání praktických dovedností v současné televizní tvorbě, storytellingu, a to při využití nejnovějších technologií,“ dodává Kamila Zlatušková, ředitelka Televizního institutu.

Přihláška je k dispozici na webu Studujtelevizi.cz do 6. června, v rámci výběrového řízení bude pro studium vybráno deset nejlepších kandidátů. Po úspěšném dokončení kurzu absolventi automaticky přejdou na placené pozice kreativních tvůrců nových projektů v TV Nova. 

-mav-