Nová kampaň má Čechy přesvědčit o výhodách bankovní identity

úterý, 31. května 2022, 16:05 Reklama, Aktuality MediaGuru

Právě začíná první kampaň na podporu bankovní identity. Má přesvědčit Čechy, aby ji začali více využívat.

Kampaň se objeví i ve venkovní reklamě, zdroj: Loosers

Kampaň se objeví i ve venkovní reklamě, zdroj: Loosers

Společnost Bankovní identita, která pomocí digitální platformy BankID propojuje firmy a instituce s bankami, přichází s celorepublikovou kampaní. Bankovní identita funguje sice od února 2021, ale je to stále poměrně nová metoda elektronické identifikace a povědomí lidí o ní je třeba zvýšit. V nedávném výběrovém řízení si proto BankID vybrala na kreativní agenturu Loosers, aby přesvědčila Čechy k jejímu častějšímu používání.

Přístup k bankovní identitě má více než 5,5 mil. klientů českých bank, kteří ji využívají pro přihlášení ke svému internetovém či mobilnímu bankovnictví. Většina z nich ji ale zatím nepoužila mimo svoji banku. Právě to by měla změnit nová kampaň. Cílovou skupinou jsou všichni klienti českých bank, kteří využívají internetové nebo mobilní bankovnictví. Především ale ti, kteří svojí bankovní identitu zatím nepoužili mimo svoji banku či vůbec neví, že bankovní identitu již mají, a že je možné se díky ní přihlašovat do portálů různých firem a státní správy.

„Velmi důležité jsou obavy uživatelů, proč zatím svoji bankovní identitu mimo svou banku nevyužili – ty se snažíme v komunikaci rozptýlit. Zároveň komunikujeme výhody, které použití bankovní identity přináší – především bezpečnost, jednoduchost a zdarma,“ popisuje zaměření komunikace Leila Goulliová, manažerka marketingu a PR Bankovní identity.

O bankovní identitu mezi Čechy zájem postupně roste, což dokazují i čísla jejího využívání. Více než 70 % lidí, kteří komunikují se státem online, využívá pro identifikaci svou bankovní identitu. Pro přihlášení do portálů veřejné správy ji alespoň jednou použilo už 1,1 mil. uživatelů. „Některé banky dokázaly své klienty pro využití BankID aktivovat více než jiné. Velmi záleží, jakou formu a intenzitu komunikace jednotlivé banky ke svým klientům zvolily,“ dodává Leila Goulliová. Pro přihlášení do zákaznických portálů soukromých firem použilo BankID přes 220 tisíc lidí.

Vizuály na podporu použití bankovní indentity se objeví i v tisku, zdroj: Loosers

Vizuály na podporu použití bankovní indentity se objeví i v tisku, zdroj: Loosers

Nová kampaň by měla také pomoci budovat znalost bankovní identity a BankID. „Chceme edukovat uživatele o tom, že pokud již využívají internetové bankovnictví své banky, mohou přihlašovací údaje využít pro své ověření i mimo banku. Mohou tak zařídit mnoho věcí online a odkudkoli a vyhnout se frontám, papírování, obíhání úřadů a přepážek a shánění razítek,“ popisuje Leila Goulliová. Na praktických příkladech pak ukazují, kde všude je možné bankovní identitu využít, a to jak ve státní, tak soukromé sféře. V konečném důsledku je samozřejmě cílem zvýšit počet aktivních a pravidelných uživatelů bankovní identity.

Komunikace poběží primárně online, ale i na CLV nebo v tisku. „Využijeme všechny relevantní dostupné kanály v českém online prostoru – display i video v Googlu, Seznamu, Facebooku, Instagramu i v síti RTB, doplněné pak vyhledávací kampaní. Agentura Loosers jsou autoři strategie, kreativního konceptu i produkce videa v několika verzích. Video pak doplní grafické formáty různých rozměrů a textové reklamy,“ popisuje Leila Goulliová.

Jarní vlna kampaně poběží do konce června, následovat bude udržovací kampaň během prázdnin. Na podzim je v plánu druhá vlnu. Hlavní spot odehrávající se v muzeu rozvíjí série minimalistických produktových spotů o kratších stopážích. Vznikly v in-house produkci agentury Loosers pod kreativním vedením Ivy Bízové a art directora Pavla Bureše. Režie se ujal Jan Chramosta v úzké spolupráci s kameramankou Helenou Fikerovou. O mediální plánování kampaně se postará agentura DFMG. Komunikaci a PR značky BankID zajišťuje Bison & Rose.

Spot na podporu používání bankovní identity

Společnost Bankovní identita pomocí digitální platformy BankID propojuje firmy a instituce s bankami. Akcionáři Bankovní identity jsou Air Bank, Česká spořitelna, ČSOB, Fio banka, Komerční banka, mBank, Moneta Money Bank, Raiffeisenbank a UniCredit Bank.

-zue-