Nova rozšiřuje sociální sítě do HbbTV, uvádí Social TV

středa, 11. května 2022, 16:35 Aktuality, TV, Internet & Mobil MediaGuru

Skupina Nova uvádí v rámci hybridního vysílání (HbbTV) aplikaci Social TV, která rozšiřuje služby červeného tlačítka.

Zdroj: TV Nova

Zdroj: TV Nova

Skupina Nova uvádí v rámci hybridního vysílání (HbbTV) aplikaci Social TV, která rozšiřuje služby červeného tlačítka.

Novou funkci mohou spustit diváci s chytrými televizory připojenými na internet pomocí červeného tlačítka. Aplikace Social TV umožňuje sběr fotek z Instagramu podle nastaveného hashtagu a ty pak ukazuje přímo na televizní obrazovce. Poprvé se aplikace propojila s minisérií Iveta, jejíž první díl měl premiéru na Voyo v pátek 6. května. Pod hashtagem #malomeznas a #ivetanavoyo se pak diváci mohou proklikat materiály z natáčení, souvisejícími odkazy a vším, co by našli pod tímto hashtagem na Instagramu.

„Technologie HbbTV neboli červené tlačítko představuje výhody propojení televizního vysílání, internetu a nyní i sociálních sítí. HbbTV je jednou z nejrychleji rostoucích technologií, která má již nyní zásah přes 2,4 milionu diváků,“ udáví Iva Dohnálková, business development manažerka HbbTV.

Nabídka červeného tlačítka byla v březnu tohoto roku rozšířena o dlaždici Nova Lady, která je vytvořena především pro ty diváky, kteří si nemohou stanici Nova Lady naladit jiným způsobem. Letošní novinkou bylo také zařazení zpravodajského kanálu TN Live.

-mav-