Nova Sport začne vysílat z nového sportovního studia

čtvrtek, 26. května 2022, 12:20 Aktuality, TV MediaGuru

Sobotní finále Ligy mistrů UEFA odvysílá Nova Sport z nového sportovního studia.

Nové studio Nova Sport, zdroj: TV Nova

Nové studio Nova Sport, zdroj: TV Nova

Skupina Nova představila nové sportovní studio, které poprvé využije pro finálový přenos Ligu mistrů UEFA v sobotu 28. května. Finále odvysílá na stanici Nova Sport 3. Jde o vůbec první sportovní studio, které skupina Nova zprovozňuje.

Podle technického ředitele TV Nova Josefa Uhra je nové sportovní studio největším sportovním studiem v Česku. Má v sobě skloubit propracovaný design s moderními technologiemi. Obsahuje celkem čtyři LED obrazovky ve vysokém rozlišení.

„Sportovní studio nám umožní tvořit ještě lepší doprovodný program k našim prestižním soutěžím – už rok vysíláme nejen Ligu mistrů UEFA, ale i La Ligu, Serii A a Bundesligu. Naší stálicí je i francouzská Ligue 1 s Messim a Neymarem. Stále se snažíme servis pro fanoušky posouvat směrem dopředu a nové studio je významným krokem na této cestě,“ sdělil Dušan Mendel, šéf sportu TV Nova.

Nova dosud přenosy Ligy mistrů vysílala ze svého hlavního zpravodajského studia. Sportovní studio je v rámci barrandovského areálu umístěno v jiné budově a je zcela vyhrazeno pro sportovní vysílání. Kromě doprovodných studií k přímým přenosům je zamýšleno i pro natáčení jiných programových sportovních formátů.

Moderátoři Nova Sport v novém studiu, zdroj: TV Nova

Moderátoři Nova Sport v novém studiu, zdroj: TV Nova

Nové sportovní studio Nova Sport, zdroj: TV Nova

Nové sportovní studio Nova Sport, zdroj: TV Nova

Finále Ligy mistrů mezi Liverpoolem a Realem Madrid budou reportéři Nova Sport pokrývat i z Paříže, kde se zápas uskuteční. Michal Jinoch s Vojtěchem Tichavou zasednou na komentátorské stanoviště na stadionu v Paříži, pozici reportéra zastane Štěpán Sokol, moderátorem z nového pražského studia bude Milan Štěrba. Hosty zápasového studia budou Daniel Kolář a Martin Jiránek.

-mav-