Pečinka končí jako zástupce šéfredaktora, v Reflexu ale zůstává

úterý, 31. května 2022, 12:15 Aktuality, Tisk, Lidé MediaGuru

Bohumil Pečinka opouští post zástupce šéfredaktora týdeníku Reflex, jeho politickým komentátorem ale zůstává,

Marek Stoniš a Bohumil Pečinka, zdroj: CNC

Marek Stoniš a Bohumil Pečinka, zdroj: CNC

Od 1. června dochází ke změně ve vedení týdeníku Reflex. Po dohodě s šéfredaktorem Markem Stonišem rezignoval na funkci zástupce šéfredaktora Bohumil Pečinka.

„Dohodli jsme se na novém modelu fungování. Bohumil zůstává politickým komentátorem a politickým reportérem Reflexu, který se bude nadále podílet na jeho názorové profilaci, končí pouze jeho manažerské povinnosti spojené s funkcí zástupce šéfredaktora a řízení politické rubriky,“ vysvětluje Marek Stoniš.

Bohumil Pečinka je spojen s týdeníkem Reflex prakticky od samotného vzniku časopisu před 32 lety. „Kromě toho, že jsme přátelé, považuji Bohumila za jednu z nejvýraznějších osobností české politické žurnalistiky a jsem tedy rád, že naši čtenáři se s ním budou potkávat na našich stránkách, a to nejen papírových, ale i webových, i nadále. Chystáme několik zajímavých projektů, spojených s blížícími se volbami komunálními i prezidentskými, a věřím tedy, že se my všichni, komu není lhostejný další osud naší země, máme nač těšit,” doplňuje Stoniš.

„V posledních měsících jsem přehodnotil některé své priority, a řekl si, že by bylo dobré jít dál. Profesně se chci více věnovat psaní a práci spojené s rozvíjením podcastu Kecy a politika," zdůvodnil Pečinka. 

-mav-