Sparkys a HM Studio opuštějí Wormelen Group

úterý, 3. května 2022, 06:50 Aktuality, Marketing MediaGuru

Hračkářství Sparkys a HM Studio přecházejí do vlastnictví Jana Maříka.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

 Od 2. května se ze skupiny Wormelen group osamostatňují společnosti Sparkys a HM Studio, které přecházejí do vlastnictví Jana Maříka. Součástí  skupiny byly od roku 2015.

Wormelen group zastřešuje od roku 2015 skupinu českých firem obchodující s hračkami a potřebami pro děti již od roku 1990. Propojení velkoobchodních a maloobchodních hračkářských společností umožnilo v uplynulých sedmi letech jejich obchodní i marketingový rozvoj a postupnou dominanci na českém trhu. Po odchodu společností Sparkys a HM Studio zůstávají součástí skupiny maloobchodní a velkoobchodní společnost Alltoys, provozující kamenné prodejny Bambule, velkoobchodní společnost EPEE Czech a maloobchodní společnost Alltoys Slovensko.

Skupina se po obchodní stránce bude nadále zaměřovat na profitabilní růst a modernizaci svých společností. Marketingově bude dále posilovat a rozvíjet značku Bambule a síť kamenných prodejen, které pod touto značkou provozuje. 

„Vedle obchodování s hračkami se budeme soustředit také na projekty v oblasti dětského zábavního průmyslu, kde chceme do budoucna rovněž upevňovat své postavení,“ dodává Petr Homolka, CEO, majitel Wormelen group.

-stk-