ADCE spouští agenturní „Erasmus“, za Česko jede Triad

čtvrtek, 2. června 2022, 17:20 Aktuality, Reklama MediaGuru

ADCE spouští agenturní výměnný program, jenž umožní zaměstnancům kreativních agentur jet na zkoušenou do zahraničí.

Celkem šest kreativců z pěti agentur se zúčastní prvního ročníku výměnného agenturního programu ADCE, zdroj: ADCE.

Celkem šest kreativců z pěti agentur se zúčastní prvního ročníku výměnného agenturního programu ADCE, zdroj: ADCE.

Evropský Art Directors Club (ADCE) spouští agenturní výměnný program, jehož prvního ročníku se zúčastní celkem šest kreativců z pěti agentur. Ti pojedou na čtyři až šest týdnů načerpat nové zkušenosti do agentury v zahraničí. 

Mezi prvními účastníky jsou Emma Varotti a Riccardo Bruno z italské agentury Caffeina, Pauline Marie Korp z Estonska, jež pracuje ve finské Hasan & partners, Alexander Javakhishvili z gruzínské JWT Metro, Līva Arnava z lotyšské WKND a Michaela Brůhová z české pobočky Triadu. Zmínění se mezi sebou v průběhu září a října vymění – například Brůhová půjde na zkušenou do gruzínské JWT Metro, z níž do Prahy přijede Javakhishvili. 

Do programu se mohou přihlásit členové ADCE. Účastníci programu si ponechávají po dobu výměny svůj plat, cestovní náklady by měly jít za domovskou agenturou, hostitelská agentura pak pomáhá se zařizováním ubytování. 

Pilotní verze agenturního výměnného programu proběhla ještě před pandemií mezi portugalskou agenturou ComOn a finskou Hasan & partners. Další běh programu bude pro přihlášky otevřen začátkem roku 2023. 

-stk-