CME přebírá RTL Chorvatsko, Mainusch je v dozorčí radě

středa, 1. června 2022, 13:10 TV, Lidé, Aktuality MediaGuru

CME uzavřela akvizici stanice RTL Chorvatsko a zároveň jmenovala nové vedení. Předsedou dozorčí rady se stal Christoph Mainusch, bývalý generální ředitel TV Nova.

Christoph Mainusch, zdroj: TV Nova

Christoph Mainusch, zdroj: TV Nova

Společnost CME Media Enterprises (CME) oznámila, že po obdržení souhlasu chorvatských regulačních orgánů uzavřela transakci týkající se akvizice RTL Chorvatsko. CME nyní vlastní šest televizních společností v šesti zemích střední a východní Evropy, které zahrnují 42 kanálů a dosahují celkového počtu 49 milionů diváků.

„Posílíme tak svou přítomnost na Jadranu, což je podle nás region s výjimečným růstovým potenciálem. Diváci se mohou těšit na zvýšení produkce lokálního obsahu i zlepšení digitální nabídky. Budeme také pokračovat v tvorbě kvalitního a pluralitního zpravodajství," uvedl Didier Stoessel, generální ředitel CME pro Českou republiku, Chorvatsko, Rumunsko, Slovensko a Slovinsko.

Díky očekávané úzké spolupráci mezi RTL Chorvatsko a Pro Plus ve Slovinsku předpokládá CME řadu provozních synergií v oblastech digitalizace a obsahu. S ohledem na tyto ambice dojde k několika změnám v řídících a správních strukturách RTL Chorvatsko.

Novým výkonným viceprezidentem pro chorvatské operace RTL Chorvatsko se s okamžitou platností stává Tonko Weissmann. Weissmann působí v organizaci od roku 2005 a zastával řadu právních i obchodních pozic.  Branko Čakarmiš, dosavadní generální ředitel společnosti Pro Plus, se stane předsedou správní rady RTL Chorvatsko a generálním ředitelem pro jaderský region. Nadále bude vykonávat i funkci generálního ředitele společnosti Pro Plus a zároveň bude působit jako předseda správní rady RTL Chorvatsko. Christoph Mainusch, bývalý generální ředitel TV Nova, byl jmenován předsedou dozorčí rady RTL Chorvatsko.

Vzhledem k nové struktuře vedení a po vzájemné dohodě odchází Marc Puškarić, generální ředitel RTL Chorvatsko. 

-mav-