ČT střídá zpravodaje: Vostal, Dolanský či Obrovský mění posty

čtvrtek, 30. června 2022, 15:45 Aktuality, TV, Lidé MediaGuru

V průběhu letních prázdnin obmění Česká televize síť zahraničních zpravodajů. Změny se týkají korespondentů v celkem pěti městech.

Bohumil Vostal, zdroj: Česká televize

Bohumil Vostal, zdroj: Česká televize

V průběhu letních prázdnin obmění Česká televize síť zahraničních zpravodajů. Změny se týkají korespondentů v celkem pěti městech – ve Washingtonu, v Bruselu, v Londýně, v Bratislavě a v Berlíně. K prvním třem přesunům dojde na začátku července, další budou následovat v srpnu.

V pátek 1. července nastoupí v Německu na místo Martina Jonáše, jenž se vrací zpět do Česka, Pavel Polák. Nový zpravodaj České televize se věnuje Německu dlouhodobě a je držitelem několika ocenění včetně Česko-německé novinářské ceny. Od 1. července současně dojde k přesunům na Slovensku a v Belgii. V Bratislavě vystřídá současný redaktor ČT Jan Šilhan Petra Obrovského, který následně zamíří do Belgie.

Současný bruselský zpravodaj Lukáš Dolanský se posléze začátkem srpna přesune do Anglie, kde vystřídá Bohumila Vostala. Ten se z Londýna přemístí do Spojených států na místo Davida Miřejovského, který se vrací zpět do Česka.

Lukáš Dolanský, zdroj: ČT

Lukáš Dolanský, zdroj: ČT

Petr Obrovský, zdroj: ČT

Petr Obrovský, zdroj: ČT

S celkem jedenácti stálými zpravodaji má Česká televize nejrozšířenější síť zahraničních zpravodajů mezi tuzemskými médii. Kromě uvedených měst zpravuje diváky také z Istanbulu, Moskvy, Paříže, Pekingu, Tel Avivu a Varšavy.

-mav-