Do Publicis Groupe nastoupili čtyři art directoři

čtvrtek, 9. června 2022, 07:00 Aktuality, Reklama, Lidé MediaGuru

Do agentur Leo Burnett a Saatchi & Saatchi přišli čtyři art directoři: Roman Breiman, Yigit Keskin a Jiří Riess a David Vladyka.

Čtyři noví art directoři v Publicis Groupe (zleva): Yigit Keskin,  David Vladyka, Roman Breiman a Jiří Riess, zdroj: Publicis Groupe

Čtyři noví art directoři v Publicis Groupe (zleva): Yigit Keskin, David Vladyka, Roman Breiman a Jiří Riess, zdroj: Publicis Groupe

Komunikační skupina Publicis Groupe přijala čtyři nové art directory do kreativních týmů svých agentur Leo Burnett a Saatchi & Saatchi. Do Leo Burnett nastoupila trojice Roman Breiman, Yigit Keskin a Jiří Riess. Tým Saatchi & Saatchi rozšířil art director David Vladyka. 

Roman Breiman působí v oboru od roku 2006. Jako kreativní ředitel pracoval mimo jiné v agenturách BBDO, Havas a Mega Media Ogilvy na Ukrajině a v Kazachstánu. Naposledy působil v agenturě I am Idea v Kyjevě. V Leo Burnett se bude podílet na projektech pro klienty Makro, Benu a Philip Morris International.

Yigit Keskin přichází do Leo Burnett z pražské agentury McCann, kde poslední dva roky působil na pozici senior art director. V minulosti pracoval také v reklamních agenturách Zaraguza, DDB Prague a Havas Istanbul. V novém působišti má na starost projekty pro klienty Metropole Zličín, Škoda Auto, McDonald's a VGP.

Jiří Riess do Leo Burnett nastupuje z agentury Loosers Prague, kde působil víc než šest let, z toho poslední tři roky na pozici creative groupe head. Zkušenosti má i ze společností POS Media Group nebo MTBC. V Leo Burnett se bude podílet na tendrech a práci pro klienty Mars a Pilsner Urquell.

Do Saatchi & Saatchi nastoupil David Vladyka, který dosud působil na stejné pozici ve WMC/GREY. V oboru se pohybuje přes 20 let, během kterých prošel mimo jiné agenturami VCCP, JWT a Geometry Global. Pracoval pro klienty, jako je Shell, Moneta Money Bank nebo Nivea. V Saatchi & Saatchi bude mít na starost převážně klienta Krušovice. 

-stk-