DoDo vyjadřuje novou identitou celoevropské ambice

sobota, 25. června 2022, 07:55 Aktuality, Marketing MediaGuru

DoDo představuje novou vizuální identitu, jež má odrážet přerod start-upu v mezinárodní skupinu s celoevropskou ambicí.

Nová vizuální identita značky DoDo využívá barevnou kombinaci zelené a modré, zdroj: DoDo.

Nová vizuální identita značky DoDo využívá barevnou kombinaci zelené a modré, zdroj: DoDo.

Technologicko-logistická firma DoDo představuje novou vizuální identitu. Ta má reflektovat zejména vstup firmy do fáze dospělosti, přerod start-upu v mezinárodní skupinu a firmu s celoevropskou ambicí. Nová podoba značky, jež původně začínala jako B2C služba, má také lépe odpovídat aktuálnímu B2B zaměření. Spolu s tím rovněž oficiálně ukončuje službu osobního asistenta, se kterou ještě před akvizicí ze strany Michala Menšíka vstupovala na trh. 

Výrazná zelená barva, kterou značka používala od svého vstupu na trhu, zůstává, zdroj: DoDo.

Výrazná zelená barva, kterou značka používala od svého vstupu na trhu, zůstává, zdroj: DoDo.

Nová vizuální identita DoDo má mít dospělejší design reprezentující kompetenci společnosti v logistice poslední míle, která je na trhu čím dál žádanější, a to hlavně se vzrůstajícím tlakem na kvalitu i ekonomickou a environmentální udržitelnost služeb v e-commerce. Výrazná zelená barva, kterou značka používala od svého vstupu na trhu, zůstává. Současná tzv. DoDo Green, kombinující zelenou a modrou barvu, symbolizuje nejdůležitější firemní hodnoty – šetrnost vůči životnímu prostředí a důraz na využívání a rozvoj technologií.

„Novou vizuální identitu jsme stavěli tak, aby odrážela změnu našeho positioningu k výhradně B2B orientované technologické firmě. Stavíme na moderních plných barvách a jednoduché, hravé geometrii, která symbolizuje cestu k cíli. Ta je pro DoDo signifikantním konceptem jak z pohledu doručení zboží k zákazníkovi, tak jako cesta směrem k doručení našich ambiciózních cílů. Klíčové bylo vytvořit identitu, která bude nadčasová a díky své jednoduchosti snadno použitelná na všech trzích, kde DoDo operuje. Využitím plných barev se pak snažíme podtrhnout nejdůležitější aspekty našeho fungování – důraz na udržitelnost a technologickou kompetenci, “ komentuje za společnost šéfka marketingu Jana Hejnicová s tím, že identita byla připravována in-house ve spolupráci s agenturou Guts Prague.

V povědomí se chce DoDo do budoucna profilovat jako „silný partner poskytující kompletní logistické řešení v doručování poslední míle, které je poháněné pokročilou technologií“. „Cílem je usnadnit život firmám i jejich zákazníkům a zmírnit dopady logistiky na životní prostředí. Naše vizuální identita musí na první pohled odkazovat k tomu, za čím stojíme a v čem spočívá naše know-how. Nový brand má za cíl jasně evokovat naše kompetence, jako je chytré plánování tras, efektivní využívání flotily i odvaha prosazovat inovativní přístupy k městské logistice,“ vysvětluje Peter Menky, Chief Commercial Officer DoDo Group.

DoDo ke svému rozvoji získalo nedávno investici ve výši 1,5 miliardy korun od investorů v čele s Danielem Křetínským a Patrikem Tkáčem. Získané prostředky využije na budování provozních i obchodních týmů napříč trhy, primárně v západní a jižní Evropě, přičemž ambicí fimy je si dlouhodobě držet pozici jednoho ze tří největších last-mile operátorů napříč evropskými zeměmi.

-stk-