Firma epet představila maskota, sází na fialovou gorilu

neděle, 5. června 2022, 07:25 Aktuality, Marketing MediaGuru

Alternativní dodavatel energie, patřících do portfolia firem Daniela Křetínského, vsadil na fialovou gorilu.

Zdroj: epet

Zdroj: epet

Dodavatel elektřiny a zemního plynu, firma epet, představila nového maskota. Alternativní dodavatel energie vsadil na fialovou gorilu. Ta se promítne do veškeré komunikace, má zajistit originalitu a vizibilitu.

„Gorilák Gustav”, který je nově se značkou spojován, vznikal několik měsíců pod taktovkou digitálky Taste a kreativního studia Motionhouse. „Gorily jsou velmi chytrá zvířata, jsou silná a dominantní, ale zároveň také ochranářská a pečující. A přesně to vystihuje charakter naší značky tak, jak ho vnímáme my,“ říká Lucie Ďuriník, marketingová manažerka epet. „Fialovou barvu jsme zvolili pro dobrou rozpoznatelnost,” dodala.

Gorilák se postupně prolne do všech komunikačních kanálů firmy. Bude provádět zákazníky na webu, komunikovat s nimi přes sociální sítě a bude se s nimi setkávat i naživo na sponzorských akcích, jako třeba na Sázavestu nebo na domácích zápasech AC Sparta Praha. Strategii budování značky v ATL kanálech připravila a realizuje interní agentura Czech News Center.

„Společnost epet vyrostla na zákaznících z řad velkoodběratelů, tedy velkých firem, a postupně začala budovat i portofolio malých firem a domácností. Nyní obsluhujeme z řad maloodběratelů více než 125 000 odběrných míst a naší obchodní strategií je další navyšování počtu zákazníků. Proto pracujeme na nové marketingové strategii, kde je Gustav jeden z hlavních prvků, jak zapracovat na rozpoznatelnosti našeho brandu,” popisuje kontext Petr Švec, generální ředitel společnosti epet.

Společnost EP Energy Trading (neboli epet) je dodavatelem elektřiny a zemního plynu od roku 2005. Je součástí Energetického a průmyslového holdingu, energetické společnosti, jejímž většinovým vlastníkem je Daniel Křetínský.

-mav-