Lidl se v nové CSR kampani pouští do obnovy lesů

úterý, 28. června 2022, 14:25 Aktuality, Reklama, Marketing MediaGuru

Po výstavbě Rákosníčkových hřišť se Lidl nyní zaměří na výsadbu lesů zničených kůrovcovou kalamitou.

Zdroj: Repro YT Lidl Česká republika

Zdroj: Repro YT Lidl Česká republika

Lidl startuje novou CSR kampaň, v níž se bude věnovat českým lesům. Po dobu několika let bude pravidelně finančně podporovat výsadbu stromů v lesních lokalitách zničených kůrovcem, které jsou společností Lesy ČR určené k novému zalesnění. Do aktivity zapojí řetězec i své zákazníky, kteří mohou výsadbu podpořit nákupem produktů privátní značky Náš kraj. Tváří projektu se stal Jakub Vágner

„K podpoře lesů jsme se rozhodli již v roce 2020, kdy jsme dokončili výstavbu 100 Rákosníčkových hřišť napříč Českou republikou a přemýšleli, co na poli CSR dál. V té době u nás vrcholila kůrovcová kalamita, kterou jen v tom roce bylo poškozeno 21,9 milionů m3 dřeva,“ vysvětluje jednatel Lidlu Michal Farník. 

V letošním roce Lidl vysadí 200 tisíc stromů ve smíšeném lese v okolí Humpolce. Na prodejnách aktivita začne 1. července, od kdy za každý prodaný kus produktů privátní značky Náš kraj věnuje na výsadbu 1 korunu. Cílovou částkou je pro tento rok pět milionů korun. „Lesní“ produkty budou označeny v cenovkové liště logem Lidl Les a QR kódem, z něhož se zájemci dostanou na speciální web, kde najdou bližší informace. 

Tváří projektu se stal Jakub Vágner, jenž bude provázet i reklamní kampaní. Ta bude k vidění v televizi, na internetu a sociálních sítích. Součástí bude i soutěž na Instagramu o věcné ceny. Na zmíněném projektovém webu poběží i tzv. slow TV, jež bude v čase sledovat, jak vysázené stromy rostou. 

-stk-