Médea má nové vedení, přicházejí Bergmannová a Novotný

pátek, 10. června 2022, 18:55 Reklama, Lidé MediaGuru

Výkonnou ředitelkou skupiny Médea, pod kterou kromě mediální agentury patří i Empresa Media a rodina stanic TV Barrandov, nastupuje Soňa Bergmannová. Do čela agentury Médea pak přichází Daniel Novotný.

Zdroj: Repro Médea

Zdroj: Repro Médea

Do vedení klíčových společností skupiny Médea přicházejí noví vrcholoví manažeři. Výkonnou ředitelkou se s platností od 13. června 2022 stává Soňa Bergmannová (dříve Křítková). Ke stejnému datu bude jmenován i nový ředitel společnosti Médea Daniel Novotný.

„Naším cílem je růst jak na televizním trhu, tak na trhu mediálního zastoupení. Proto jsme se rozhodli vytvořit novou pozici skupinového výkonného ředitele pro naše mediální komunikační, vydavatelské a televizní aktivity. Jsem moc rád, že Soňa přichází pomoci naplnit všechny cíle, které jsme si stanovili v rámci dlouhodobé strategie rozvoje Médea Group 2030. Očekávám od ní i od celého týmu, že naše vedoucí postavení na českém mediálním trhu ještě více posílí," uvedl generální ředitel a majitel Médea Group Jaromír Soukup.

Soňa Bergmannová má zkušenosti jako manažerka nejen v mediálním sektoru, ale i ve společnostech v dalších oborech. Působila například jako místopředsedkyně Národní sportovní agentury, ředitelka odboru komunikace na Ministerstvu průmyslu a obchodu, pověřená generální ředitelka Ředitelství silnic a dálnic. V komunikačním oboru působila jako ředitelka útvaru strategické komunikace takových společností jako ČEZ či Agrofert, a dosud média a PR přednáší na Národohospodářské fakultě VŠE, kde byla rovněž proděkankou. Řídila také obecně prospěšné společnosti, například České Švýcarsko

Nový ředitel společnosti Médea Daniel Novotný byl v minulosti členem vrcholového vedení společností Tesco, Penny Market, Hyundai, Pet Center nebo ACE Hardware. Aktivně je zapojen i v oblasti sportu a parasportu, kde působí ve výkonných orgánech ČSH a ČFSH

Pod Médea Group, kterou vlastní Jaromír Soukup, patří mediální agentura Médea a její dceřiné společnosti působící ve všech oblastech mediální komunikace. Dále jde o mediální dům Empresa Media (např. tituly Týden, Instinkt, Sedmička) a rodina televizních stanic skupiny Barrandov (TV Barrandov, Kino Barrandov a Barrandov Krimi).

-mav-