Nové kamery pro snímání v reálném čase slouží Praze k propagaci

středa, 15. června 2022, 15:05 Aktuality, Reklama MediaGuru

Společnost NetRex ve spolupráci s Prague City Tourism spouští v Praze nový systém webových kamer, které ukazují atraktivní turistické cíle v reálném čase.

Nová webová prezentace Prague City Tourism s aktuálními snímky z kamer, zdroj: NetRex

Nová webová prezentace Prague City Tourism s aktuálními snímky z kamer, zdroj: NetRex

Český vývojář cloudových videoplatforem, společnost NetRex, předala k užívání nový systém osmi webových kamer organizaci Prague City Tourism. Nový systém má pomáhat propagovat město turistům a návštěvníkům díky tomu, že kamery ukazují v reálném čase atraktivní místa v Praze. Systém je zároveň propojen s novou návštěvnickou kartu Prague Visitor Pass. Novinky představili zástupci firem na středeční tiskové konferenci.

Společnost NetRex nainstalovala osm kamer na atraktivní místa po Praze. Hlavní kamera je umístěna na Petřínské rozhledně, kde nabízí panoramatický záběr Prahy. „Unikátnost prezentace spočívá v tom, že přímo v hlavním záběru lze prokliknout do sedmi samostatných videostreamů z dalších pražských věží, a tak si můžete snadno udělat virtuální prohlídku historického centra v reálném čase. V těchto samostatných videopřenosech jsou vložené další infografiky,“ uvedl David Capoušek, CEO společnosti NetRex.

Prague City Tourism má díky kamerám připravené dva typy prezentací. První z nich běží na webových stránkách, kde se návštěvník může do výběru jednotlivých snímků sám zapojit. Další verze je automatická prezentace, která je vytvořena primárně pro hotely. „Kromě webové verze, kde si každý může otevřít přenos, který ho zajímá, umožníme promítání prezentace na televizorech ve vybraných hotelech. Zde běží v automatickém režimu, kdy se virtuální prohlídka vždy zastaví u vybraných bodů zájmu a zobrazí živé záběry, navíc je v prezentaci QR kód s odkazem na turistickou kartu Prague Visitor Pass,“ vysvětluje ředitel IT oddělení Petr Soukup.

Náklady na pořízení nových kamer představovaly podle odhadu zástupců společnosti kolem 300 tisíc Kč. Další kamery plánuje NetRex instalovat. Chystá se rovněž instalace kamer na historickou tramvaj.

Zdroj: Prague Visitor Pass

-tšl-