Předseda správní rady NFNZ Tomáš Richter odstupuje z funkce

úterý, 28. června 2022, 11:40 Aktuality, Tisk, Lidé MediaGuru

Kvůli účasti v týmu jednoho z prezidentských kandidátů odstupuje Tomáš Richter dočasně ze správní rady NFNZ. Jeho místo zaujme Jiří Kučera.

Tomáš Richter, zdroj: NFNZ

Tomáš Richter, zdroj: NFNZ

Tomáš Richter odstupuje z funkce předsedy správní rady Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky (NFNZ). Reaguje tak na vyhlášení prezidentské volby a svoji aktivní účast ve volebním týmu jednoho z kandidátů. Funkci předsedy správní rady zastával nepřetržitě od založení fondu v roce 2016. Na nadcházejícím zasedání správní rady bude novým předsedou zvolen Jiří Kučera, advokát, zakladatel fondu a dlouholetý místopředseda správní rady.

Tomáš Richter se tak už nebude účastnit rozhodování o grantech či jiné podpoře českých médií a jednotlivých novinářů. Toto omezení platí až do skončení prezidentských voleb. „Má priorita je pověst fondu jako nezávislé a důvěryhodné instituce,” sdělil Richter.

Správní rada při dalším zasedání zvolí do uvolněné funkce předsedy Jiřího Kučeru, přičemž další uvolněný post místopředsedy obsadí dosavadní člen rady, Štefan Szabó.

„Je to pro mě velká čest a zároveň závazek dál rozvíjet činnosti fondu z pozice předsedy správní rady. Především v době, kdy má fond před sebou mimo podpory nezávislých médií i důležitý rozvoj MediaRatingu, projekty v oblasti standardů žurnalistické práce, nebo novel zákonů o veřejnoprávních mediích s cílem ochrany jejich nezávislosti,‘’ říká o nové funkci Jiří Kučera.

-mav-