Signál Rádio vstupuje do digitálního vysílání DAB+

středa, 1. června 2022, 17:25 Aktuality, Rádio MediaGuru

Signál Rádio, patřící do společnosti Radio United Broadcasting, vstoupilo od 1. června do digitálního vysílání DAB+.

Zdroj: Radio United Broadcasting

Zdroj: Radio United Broadcasting

Signál Rádio, patřící do společnosti Radio United Broadcasting, vstoupilo od 1. června do digitálního vysílání DAB+. Jeho program posluchači naladí v multiplexu Českých radiokomunikací a společnosti RTI.cz v Praze, středních, západních a jižních Čechách. Rádio tak nově posiluje možnost poslechu na cestách.

„Přechod do digitálního prostředí vnímáme jako možnost oslovení větší cílové skupiny posluchačů rádia Signál. Podle průzkumu víme, že se jedná o produktivní cílovou skupinu obyvatelstva ve věku 35–55 let, která často poslouchá rádio za volantem svého automobilu a nezřídka kdy investuje do nových automobilů, kde je možné poslouchat právě digitální vysílání rádia v regionech mimo pokrytí FM signálem,“ říká Martin Hroch, generální ředitel Radio United Broadcasting.

Rozhlasová značka Signál vysílá po bývalém regionálním rádiu Jizera, které vzniklo v 90. letech na Mladoboleslavsku. Po rozšíření pokrytí v roce 2013 se rádio rebrandovalo na Signál. Programově se zaměřuje na hity 80. let, patří do skupiny Radio United Broadcasting a obchodní síť Media Club. Letos na jaře využilo frekvence rádia Signál k expanzi do českých regionů rádio Spin. Signál si ponechal kmitočty ve středních Čechách a v Brně. 

-mav-