Tesco reaguje na inflaci, zavádí změny v Clubcard programu

čtvrtek, 9. června 2022, 16:15 Aktuality, Retail MediaGuru

Tesco reaguje na složitou ekonomickou situaci a přichází s úsporami v rámci věrnostního programu Clubcard.

Clubcard ceny jsou na regálech výrazně označeny, zdroj: Tesco ČR

Clubcard ceny jsou na regálech výrazně označeny, zdroj: Tesco ČR

Obchodní řetězec Tesco přichází v souvislosti s růstem inflace se změnami ve svém věrnostním programu. Členové Clubcard mají od středy 8. června v řetězci nakupovat za výhodnější ceny. Týkají se stovek produktů nejen ze sortimentu potravin, ale i dalšího zboží. Položky budou na prodejní ploše označeny žluto-modrými tabulemi Clubcard cena. Má to být další krok, k nedávno zveřejněné aktivitě „Nízké ceny zaručeny“, která míří na všechny zákazníky, nikoli jen na členy věrnostního klubu.

„Zákazník začíná vyhledávat lacinější alternativy a pozorujeme také zvýšený zájem o privátní značky. Jednoznačně je to kanál, kde si může najít obdobnou kvalitu jako jiné brandy, ale za nižší ceny," říká Katarína Navrátilová, generální ředitelka Tesco pro ČR.

Privátní značky tvoří aktuálně 36 % tržeb, v poslední době zaznamenávají až 8% nárůst. Top položky, které pod privátními značkami Tesco nabízí, jsou základní produkty z pekárny, dále těstoviny, mléko, máslo, mouka. Každý rok pak řetězec dává na trh nové výrobky. Kromě privátních značek opět roste obliba nákupů v promocích. Existují kategorie, kde zákazník nakupuje téměř (70 až 80 % prodejů) jen ve slevách, například toaletní papír nebo káva.

Tesco se soustředí především na zvýšení interní efektivity, aby bylo schopno přinést nižší ceny a pomáhat tak zákazníkům. „Snažíme se zefektivnit celý provoz, práce s množstvím zásob, logistikou, digitalizací a automatizací procesů na obchodech. Hledáme optimalizace, kde můžeme ušetřit,“ dodává Patrik Dojčinovič, provozní ředitel Tesco ČR.

Spot Tesco Clubcard snižuje ceny

Kampaň na podporu Clubcard cen se objevuje v televizi, na sociálních sítích, ale také na tramvajích nebo v metru. Clubcard funguje od roku 2010 a má aktuálně přes 1,2 mil. aktivních zákazníků, kteří uskutečňují 4 až 5 návštěv měsíčně a průměrný nákup je okolo 500 Kč.

Tesco v kampani zaručuje nízké ceny, spouští nový program

úterý 24. května 2022

-zue-