Vstup na národní trh podpoří Ostravar ostravskou kampaní

pátek, 3. června 2022, 07:20 Aktuality, Reklama MediaGuru

Ostravar vstupuje na celonárodní trh. Do budoucna chce čepovat pivo ve dvou tisících hospodách po celé republice.

Z natáčení historicky první televizní kampaně značky Ostravar, zdroj: Ostravar / Pivovary Staropramen

Z natáčení historicky první televizní kampaně značky Ostravar, zdroj: Ostravar / Pivovary Staropramen

Ostravar oznamuje vstup na celonárodní trh, který podpoří první televizní kampaň v historii pivovaru. Její tváří se stal ostravský herec Petr Sýkora. 

Ostravské značky Ostravar 12, Mustang a Černá Barbora budou nově k dostání v pěti největších obchodních řetězcích v zemi i na online supermarketech Rohlík a Košík. Do budoucna má Ostravar ambici čepovat své pivo ve 2000 hospodách po celé České republice. 

„Zahájení celonárodní distribuce piv Mustang a Černá Barbora v dubnu letošního roku bylo předzvěstí našeho rozhodnutí začít prodávat všechny naše značky i mimo ostravský region,” popisuje vrchní sládek pivovaru Ostravar Jan Řehůřek. 

Vstup na národní trh podle Řehůřka uzavírá čtyřletý cyklus, během něhož se ostravský pivovar postupně věnoval všem aspektům výroby a prodeje piva. K nové strategii značky dospěl Ostravar postupnými kroky. Změna strategie započala v roce 2018, kdy tým mladých sládků začal pracovat na inovaci spodně kvašeného ležáku, který je po desetiletí vlajkovou lodí ostravského pivovaru. 

Vylepšená Ostravar dvanáctku byla představena v roce 2019. Kvalitativní posun se následně projevil na růstu jejích prodejů. Během pandemie se podíl sudového piva dostal na úroveň 50 % a Ostravaru výrazně vzrostl prodej piva v maloobchodu, a to až o 25 %. Největší zájem pak byl o Ostravar 12, jejíž objemy narostly o 44 %.

V době pandemie v pivovaru zároveň pracovali na rozvoji dalších značek důležitých pro celonárodní expanzi, a to konkrétně na Černou Barboru a Mustang s divokým chmelem Kazbek. Obě piva začal Ostravar chystat pro maloobchodní prodej, kde se objevila letos v dubnu. 

Zároveň Ostravar během pandemie investoval i do modernizace 11 % svých partnerských hospod a prodloužil smlouvu s Ostravar Arénou. „Pro celonárodní expanzi bylo důležité zvýšit úroveň a kvalitu našich partnerských hospod. Jednak jsme si tím zvýšili profitabilitu a jednak jsme získali referenční portfolio pro hospody v dalších krajích po celé České republice. Z důvodu expanze bylo také důležité, aby druhá největší hala v zemi dále nesla jméno našeho pivovaru,” vysvětluje pozadí prodloužení kontraktu senior brand manažerka značky Ostravar Zuzana Cieciotková.

Od června podpoří vstup Ostravaru na národní trh první televizní kampaň v dějinách pivovaru. „Na národní úrovni v žádném případě nehodláme zastírat naše kořeny. Naopak. Jsme hrdí Ostraváci. Jsme hrdí na náš pivovar, na naše město a region,” říká Zuzana Cieciotková. 

Tváří televizního spotu se stal ostravský herec a producent Petr Sýkora. Režie se ujal Ostravák Vladimír Skórka. Natáčení probíhalo na Ostravsku. Součástí kampaně bude i série ochutnávek po celé zemi a letní tour s kapelou Kryštof na Kryštof kempech.  Kreativa pochází z dílny agentury DDB.

-stk-