Wolt spouští novou službu Wolt Drive, cílí na e-shopy

pátek, 24. června 2022, 11:25 Aktuality, Retail MediaGuru

Wolt startuje novou službu Wolt Drive, která e-shopům zajistí expresní doručování zásilek do 30 minut.

Nová služba Wolt Drive nabídne e-shopům expresní doručení objednávky do 30 minut, zdroj: Wolt.

Nová služba Wolt Drive nabídne e-shopům expresní doručení objednávky do 30 minut, zdroj: Wolt.

Původem finská služba Wolt na rozvoz jídla spouští na českém trhu novou službu. Pod názvem Wolt Drive nabídne e-shopům expresní doručování zásilek do 30 minut prostřednictvím více než pěti tisíc kurýrů. Služba bude k dispozici ve všech 14 českých městech, kde firma působí. 

„V rámci Wolt Drive poskytujeme e-shopům možnost dostat se ještě blíže ke svým zákazníkům a zajistit jim doručení zásilky už do 30 minut, nikoli hodin nebo dnů, jak je obvyklé. Rychlost je pro zákazníky klíčová a my ji dokážeme zajistit díky naší flotile kurýrů, která čítá více než 5000 partnerů, a špičkové technologii, která celou platformu řídí,” říká Josef Dvořák, ředitel Wolt Drive pro Českou republiku.

Mezi prvními se na Wolt Drive připojila společnost Slevomat, jež tak brzy nabídne expresní doručování dárků. „Ročně u nás zákazníci nakoupí dárky za tři čtvrtě miliardy korun. Dárek často řeší na poslední chvíli a díky Wolt Drive jim budeme schopni vyjít vstříc i v případě, že nechtějí zaslat poukaz do e-mailu, ale chtějí dárek opravdu rychle doručit v dárkovém balení. Vzhledem k tomu, že nám nyní roste meziročně obrat o 83 %, a to navzdory všem černým scénářům pro českou e-commerce, počítáme s tím, že letos budeme poukaz v dárkovém balení zasílat více než 130000 zákazníků,” odhaduje Linda Vavříková, ředitelka dárkových příležitostí ve společnosti Slevomat.

Wolt tak reaguje na rostoucí poptávku po službách quick commerce. Nabízí nejen expresní doručení, ale i komplexní řešení pro obchodníky. Každý obchodník může nabídnout Wolt Drive jako možnost doručení pro své zákazníky u pokladny a v podstatě zapojit svůj obchod do logistické platformy Wolt. Wolt Drive lze získat jako plug and play verzi pro obchody. 

Zákazník bude mít o stavu své objednávky okamžitý online přehled. Po zadání do Wolt Drive systému dostane každý SMS zprávu s linkem pro sledování svého kurýra, možnosti okamžité komunikace s Wolt podporou a možností ohodnotit spokojenost.

Výsledná částka za doručení přes Wolt Drive se odvíjí od lokací, celkového objemu zakázek a nastavení e-shopu – řádově se tak bude pohybovat v rozmezí 110–180 Kč bez DPH pro e-shopy, koncová cena pro zákazníka může být výrazně nižší.

„Ve Slevomatu jsme se rozhodli pro koncovou cenu 90 korun s DPH. Při doručení dárku do 30 minut se podle nás jedná o skvělý poměr cena/výkon. Wolt Drive spouštíme v průběhu léta, jakmile dokončíme technologickou implementaci. V první části pro Prahu, v druhé plánujeme Brno,” upřesňuje Linda Vavříková.

-stk-