Adidas představuje kampaní nový sparťanský dres

čtvrtek, 21. července 2022, 16:45 Aktuality, Reklama MediaGuru

V rámci svého dlouhodobého partnerství s fotbalovou Spartou Adidas prezentuje kampaní nový dres pro sezónu 2022/2023.

Kampaní cílí Adidas i na mladé, které láká na nejen fotbalové zážitky, zdroj: Adidas

Kampaní cílí Adidas i na mladé, které láká na nejen fotbalové zážitky, zdroj: Adidas

Značka Adidas představuje v rámci dlouhodobého partnerství s fotbalovou Spartou nový dres pro sezónu 2022/2023. Rudý dres se třemi pruhy byl vyroben jak pro hráče, tak pro fanoušky a je klíčovým prvkem nového spotu z dílny agentury VMLY&R. Spot cílí na skalní fanoušky Sparty, oslovit má ale i mladší generaci, kterou láká na zážitky s „unlimited“ kolekcí. 

Kampaň běží od pátku 15. července v online prostředí, od pondělí 18. července ji doplňují navazující PR aktivity a spolupráce s influencery. K vidění bude především na internetu a na sociálních sítích – na Facebooku, Instagramu a TikToku – až do poloviny srpna.

„S ohlédnutím na dlouhou historii klubu je nový dres krokem vpřed. Díky technologii Aeroready a síťovaným panelům odvádějícím vlhkost zajišťuje maximální pohodlí. Je vyrobený ze 100% recyklovaných materiálů, a představuje tak důležitou součást naší dlouhodobé strategie odpovědného a udržitelného způsobu výroby. Odráží hrdost, sounáležitost ke klubu, ale také neomezenost fotbalových zážitků. Posouváme hranice toho, jak se v něm hráči a fanoušci cítí a jak ho nosí, s přihlédnutím k potřebám generace Z,“ říká za Adidas Adenike Gbadeboriová. 

Kreativa zohledňuje různé cílové skupiny obou sportovních značek a propojuje jejich rozdílné zájmy a potřeby do jednoho celku. Kromě věrných fanoušků Sparty se ve videu objevuje ústřední dvojice dvou teenagerů, kteří váhají, jestli si mají ve fanouškovském obchodě koupit nový sparťanský dres. Spot produkty z nové „unlimitky“ adidas ukazuje jako pomyslnou vstupenku do světa „neomezené zábavy, zápasových zážitků a nových přátelství ve fanouškovské komunitě“.  „Vytvářeli jsme sice kampaň pro Adidas, ale věděli jsme, že nositelem emocí musí být Sparta. Jen ona dokáže v lidech vyvolat to pravé chvění, napětí nebo euforii. Stylem a vizuální estetikou jsme se ale drželi toho, co dělá Adidas různě po světě,“ říká Miloš Kočí, kreativní ředitel VMLY&R.

-stk-