Canal+ Sport odhalil studio a představil program

středa, 27. července 2022, 17:50 TV MediaGuru

Nová sportovní stanice Canal+ Sport, zaměřená na anglickou Premier League, představila studio a svůj program.

Studio Canal+ Sport sídlí v AV Media Events v Praze, zdroj: MediaGuru.cz

Studio Canal+ Sport sídlí v AV Media Events v Praze, zdroj: MediaGuru.cz

Nový sportovní kanál Canal+ Sport představil své vysílací studio, které je umístěno v AV Media Events na pražské Poděbradské ulici. Vysílání začne 4. srpna v 18.00 fotbalovým magazínem Nejlepší góly sezóny 2021/2022 a následovat bude pořad Fantasy Show z vlastní produkce, věnovaný virtuální hře Fantasy Premier League.

V pátek 5. srpna ve 21.00 začíná Premier League prvním zápasem mezi Arsenalem a týmem Crystal Palace. Před ním bude mít premiéru pořad Match Time, která začne ve 20.20. Během víkendu se odehraje zbylých devět utkání prvního kola a diváci budou moci kterékoli z nich sledovat v přímém přenosu v jednotlivých zápasových streamech.

Na oficiálním odhalení se představil také tým spolupracovníků. Jsou jimi: Jaromír Bosák, Jakub Dobiáš, Karel Tvaroh, Martin Minha, Marek Skáčik, Karel Häring, Zdeněk Zlámal, Radoslav Kováč, Sonia Krajčová, Jan Pěruška, Michaela Kaprálková, Jiří Hošek, Marek Matějovský, Jakub Podaný, Matúš Lukáč, Jiří Vrba, Jan Suchan, Štěpán Hájek a Ondřej Lípa. Přímo z Anglie bude do Česka létat Daniel Pudil.

Přenosy doplní pravidelné magazíny Match Time, který nabídne vedle statistik a hodnocení i původní rozhovory s hráči Premier League. Dalším pravidelným pořadem  je Premier Club. Šedesátiminutový pořad se bude vysílat vždy v pondělí od 21:00. V případě pondělní dohrávky se jeho začátek posune na 22:00. V nabídce je i herní pořad Fantasy Show.

Pořady Canal+ Sport

  • Match Time – moderátory zápasových studií jsou Jaromír Bosák, Marek Skáčik a Martin Minha. Divákům se také představí řada hostů, například do prvního pátečního studia přijde trenér pražské Slavie Jindřich Trpišovský.
  • Premier Club – pondělní talkshow uvedou Jaromír Bosák a Matúš Lukáč, které doplní hosté.
  • Fantasy Show – magazín o virtuální hře Fantasy Premier League budou uvádět Sonia Krajčová a Karel Tvaroh. Už teď se mohou hráči zaregistrovat do hry, vyhrát je možné i lístky na zápasy Premier League a další ceny.

Kromě lokálně produkovaných pořadů bude vysílána řada pořadů z produkce Premier League o její třicetileté historii, osobnostech, ale i zajímavostech ze zákulisí.

Hudební znělky k pořadům MatchTime a Premier Club vyrobilo studio Oficina, dekorace pro Premier Club jsou dílem společnosti Film Dekor a technické zázemí zajišťuje firma Smart Informatics.

Canal+ Sport bude součástí nabídky programů platforem Skylink a freeSAT na satelitu Astra 23,5°E, při využití aplikace Skylink Live TV včetně přístupu ke všem současně hraným zápasům a konferenčnímu přenosu. O zařazení do nabídky dalších operátorů se stále jedná. Ladislav Řeháček, viceprezident Canal+ Luxembourg pro Česko a Slovensko, na dotaz MediaGuru.cz uvedl, že zájmem Canal+ Sport je být u většiny operátorů. Některé z dohod by mohly být možná uzavřeny v příštím týdnu. 

Vysílací práva na Premier League pro Česko měla dosud společnost Telly, která ji vysílala na kanále Premier Sport. Ten byl k dispozici v O2 TV a T-Mobile TV. „Nyní práva na vysílání získal Skylink, který soutěž plánuje vysílat na Canal+ Sport. V současně době jednáme o tom, za jakých podmínek by mohl být tento kanál k dispozici v O2 TV," řekl ČTK mluvčí O2 TV David Solnař.

Skylink už od úterý 19. července zahájil předprodej dvou nových balíčků s programem Canal+ Sport. Balíček Kombi+ obsahuje kromě programu Canal+ Sport další programy různých žánrů (celkem 75 programů, z toho 54 v HD). Program Canal+ Sport je pak samostatně k dispozici také v doplňkovém balíčku Canal+ Sport.

Detaily k novému kanálu si můžete prohlédnout v materiálu, který je ke stažení níže.

-mav-