ČT počítá s druhou řadou seriálu Osada, uvede ji příští rok

úterý, 26. července 2022, 13:05 TV MediaGuru

Česká televize natáčí druhou řadu seriálu z chatařského prostředí Osada. Do vysílání ji zařadí v příštím roce.

Z natáčení druhé řady seriálu Osada, zdroj: Česká televize

Z natáčení druhé řady seriálu Osada, zdroj: Česká televize

Česká televize natáčí druhou řadu komediálního seriálu z chatařského prostředí Osada scenáristy Petra Kolečka a režiséra Radka Bajgara. Poslední klapka druhé řady, čítající deset nových dílů, padne v říjnu. S na první pohled nesourodou komunitou chatařů, které spojuje sousedství a snaha o vytvoření pohody v Záhoří, se diváci České televize setkají v příštím roce.

„Od první řady uplynuly dva roky, v reálu i v příběhu. Za tu dobu se mnohé stalo. Žádná z postav nevstupuje do druhé sezony tam, kde skončila v sezoně první. Každá prošla výraznou životní změnou a každá diváka něčím překvapí. Ani napodruhé neměníme záměr vytvořit oddechový a zábavný seriál. Zůstanou vtipné, někdy lehce absurdní situace a dialogy z pera Petra Kolečka, zůstanou skvělí herci a je tu i režisér, který si s nimi umí poradit,“ uvedl dramaturg Josef Viewegh.

Stejně jako první série i pokračování nabídne exteriéry u nižborských rybníků i pohledy do chatové osady, kde se schází rodiny Srovnalových (Pavla Beretová, Martin Myšička), Rubalových (Petra Nesvačilová, Radek Holub), Južanových (Eva Leinweberová, Igor Bareš, Filip František Červenka), Krausových (Jana Plodková, Josef Polášek, Karolína Lea Nováková), Rybákových (Ivana Chýlková, Šárka Vaculíková) a pánové Kýhos (Tomáš Hanák) a Franěk (Stanislav Majer). Zdánlivý klid starousedlíků však naruší nově příchozí Kociánovi (Ivana Uhlířová, Marek Daniel, Karolína Knězů, Tomáš Dalecký), kteří získali v dědickém řízení Stýblovu chatu. Do osady, kde se všichni znají a vládne v ní pohoda, tak zavítá rodina, která chatu vlastně nikdy nechtěla. 

První řadu seriálu Osada vysílala Česká televize na podzim roku 2021, celkem uvedla 13 dílů. V průměru každý z nich od září do konce listopadu sledovalo 1,15 mil. diváků starších 15 let při podílu 28,19 % (zdroj dat: ATO-Nielsen Admosphere).

Osada 2, zdroj: Česká televize

Osada 2, zdroj: Česká televize

Osada 2

scénář: Petr Kolečko, Radek Bajgar, Martin Šimíček // režie: Radek Bajgar // kameraman: Václav Tlapák // střih: Boris Machytka, Michal Hýka // architekt: David Dubenský // výkonná producentka ČT: Monika Effenbergerová // dramaturg a kreativní producent ČT: Josef Viewegh // výkonná producentka Logline: Romana Brožková // producent Logline: Petr Erben // hrají: Martin Myšička, Pavla Beretová, Radek Holub, Petra Nesvačilová, Ivana Chýlková, Stanislav Majer, Tomáš Hanák, Jana Plodková a další

TV Nova natáčí druhou řadu seriálu Odznak Vysočina

úterý 26. července 2022

TV Prima točí další seriál, komediální Agrometal

středa 27. července 2022

-mav-