DZS představuje Česko jako partnera pro vzdělávání a výzkum

čtvrtek, 7. července 2022, 07:10 Aktuality, Reklama MediaGuru

Dům zahraniční spolupráce (DZS) chce kampaní povzbudit zahraniční vědecké a vzdělávací instituce k navázání partnerství s českými protějšky.

Zdroj: Repro YT Dům zahraniční spolupráce DZS

Zdroj: Repro YT Dům zahraniční spolupráce DZS

Dům zahraniční spolupráce (DZS) spouští novou kampaň, jejímž cílem je představit Česko jako partnera pro vzdělávání a výzkum v zahraničí a povzbudit zahraniční vědecké a vzdělávací instituce k  navázání partnerství s  českými protějšky.

Kampaň, jež staví na spotu, vypráví příběh vědkyně Emily, která se vrací z  výzkum stáže v České republice a prezentuje svoji zkušenost před svými krajany. Zároveň pracuje se stereotypy o zemích střední a východní Evropy, jako je například nedostatečná znalost angličtiny ve vzdělávání nebo nemoderní vědecké zázemí. Hlavní role ztvárnili čeští herci Tereza Hofová a Petr Jeništa

 

Video vzniklo pro potřeby České styčné kanceláře pro vzdělávání a výzkum v  Bruselu (CZELO) a iniciativy Study in the Czech Republic.  Bude ale rovněž využito na konferencích a dalších akcích během právě začínajícího českého předsednictví v  Radě EU pro účely propagace českého vzdělávání a výzkumu v  zahraničí. 

Za produkcí videa stojí studio Družina spolu se studiem Nice! v  čele s  režisérem Janem Látalem.

-stk-