Glami se chce stát „Spotify pro módu“, nabízí kvíz

pátek, 29. července 2022, 15:20 Aktuality, Marketing MediaGuru

Glami se chce stát „Spotify pro módu“, který bude schopen odhadnout vkus a nabízet lidem nejrelevantnější módní kousky.

Zdroj: Glami

Zdroj: Glami

Módní vyhledávač Glami aspiruje ve střední a východní Evropě na pozici „Spotify pro módu“. Chce být místem, které na první dobrou odhadne vkus a nabídne jen ty nejrelevantnější módní kousky. Novinkou v pokročilé personalizaci je Kvíz. 

Poté, co platforma Tomáše Hodbodě oznámila koupi italského agregátora módy Stileo, poprvé překročila svým obratem miliardu korun. To v meziročním nárůstu obratu dělá více než 40 procent. „Akvizicí v Itálii si kupujeme jednu z největších zemí z pohledu návštěvnosti, takže naše pozornost tam rozhodně bude pokračovat,“ říká CEO Glami Tomáš Hodboď. Glami společně se Stileem dnes umožňuje více než 47 milionům uživatelů napříč 14 zeměmi najít módní kousky od více než 30 tisíc značek.

Glami kupuje italský módní vyhledávač Stileo

čtvrtek 2. června 2022

Zmíněný rozvoj platformy směrem k Spotify pro módu už dnes získává konkrétní obrysy. Od července mohou uživatelé vyplnit na stránkách Glami krátký Kvíz mapující jejich oblíbené značky, velikosti a další módní preference. Výsledkem je vysoce personalizovaná selekce módních značek a kousků, kterými se chce Glami trefit do jedinečného stylu každého uživatele.

„Naší misí vždy bylo sesbírat a zorganizovat veškerou módu na jedno místo tak, ať objevíte přesně to, co potřebujete, a něco navíc. Během práce na této misi jsme si uvědomili, že módní vkus je extrémně individuální záležitostí, a tak je agregace milionů módních kousků na jedno místo jen začátkem,“ vysvětluje Hodboď s tím, že dnešním cílem Glami je přizpůsobit nabídku na míru každému jednotlivému uživateli. Nejedná se pouze o zobrazení toho, co se uživateli přímo líbí, ale také o doporučení nových značek a produktů na základě chování jiných uživatelů s podobným vkusem a módními preferencemi.

S každým dalším využitím platformy se pak umělá inteligence zlepšuje v predikci chování zákazníka. „Přístup k takové technologii spoustě malým a středním e-shopům chybí, přitom naše data už dva roky potvrzují, že nabízet uživatelům obsah inspirovaný jejich předchozím chováním vede k 10% nárůstu revenues per session. Produkty s velikostním filtrem zase vykazují dvojnásobnou konverzi,“ dodává Hodboď.

-stk-