Livesport loni zvýšil čistý zisk o 15 % na 1,33 miliardy Kč

čtvrtek, 7. července 2022, 07:05 Aktuality, Internet & Mobil ČTK

Poskytovatel sportovních informací loni zvýšil dvouciferně obrat i zisk.

Zdroj: Livesport

Zdroj: Livesport

Skupina Livesport, která se zabývá poskytováním informací o sportovních výsledcích, loni zvýšila čistý zisk o 15 procent na 1,33 miliardy korun. Tržby se zvýšily o 16 procent na 1,64 miliardy korun. Společnost to uvedla ve své výroční zprávě.

Vedle tržeb Livesport vykázal výnosy z dividend téměř 1,08 miliardy korun, což je o 19 procent meziročně více. Počet zaměstnanců se loni zvýšil o 32 na 179 pracovníků.

Nejdůležitější částí skupiny je celosvětová síť Flashscore, která fanouškům přináší zpravodajství z téměř 40 sportů. Aktuální výsledky, statistiky a další informace ve více než 30 světových jazycích vyhledává v síti Flashscore měsíčně zhruba 100 milionů uživatelů z celého světa. Některou z aplikací Livesportu si do svých mobilních zařízení stáhlo přes 100 milionů fanoušků.

Společnost loni obměnila třetinu ze zhruba 800 serverů, z nichž je více než 500 umístěných v hlavní serverovně Tower. Cílem bylo navýšit výkon serverové základny. Měnila servery starší pěti let za nové platformy Dell a Lenovo osazené procesory AMD EPYC

Livesport Livesport je globálním lídrem v poskytování rychlých sportovních informací. Je to česká společnost, založená v roce 2006, se sídlem v Praze. V první polovině letošního roku Livesport vytvořil holdingovou strukturu. Majoritním vlastníkem je nadále Martin Hájek. Společnost Grant Thornton Appraisal services ocenila Livesport k 31. prosinci na 20,25 miliardy korun.

-čtk-