Nordsee končí v Česku, zavírá poslední dvě pobočky

pátek, 8. července 2022, 17:40 Aktuality, Retail MediaGuru

Poslední dvě restaurace německé sítě Nordsee, zaměřené na rybí pokrmy, na českém trhu do konce měsíce zavřou.

Zdroj: FB NordseeCzech

Zdroj: FB NordseeCzech

Do konce července uzavře podle ČTK původně německá síť Nordsee své poslední dvě pobočky na českém trhu. Podnik podal v polovině května na Městský soud v Praze návrh na zahájení insolvenčního řízení a chce, aby soud na její majetek prohlásil konkurz. Ten zatím nerozhodl, vyplývá z dokumentů zveřejněných v insolvenčním rejstříku.

Společnost Master Mariner, jež restaurace Nordsee na českém trhu provozovala, se dostala do ztráty v roce 2019, kdy přestala fungovat pobočka  v pražském centru Arkády Pankrác. Další dva roky podnikání podle firmy ovlivnilo nucené uzavření provozoven kvůli pandemii koronaviru. Nyní musí uzavřít restaurace na v pražských obchodních centrech Palladium a Nový Smíchov. Eviduje dluh zhruba 40,3 milionu korun. Největší část je v korunách, další závazky má v eurech a švýcarských francích. Kvůli výpovědím z nájmů bude muset firma propustit zbývající zaměstnance, kterých má zhruba dvacítku, z toho část na hlavní pracovní poměr, některé na dohodu o provedení práce.

První restauraci Nordsee v Česku otevřela v roce 2004, o deset let později Master Mariner provozoval pod touto značkou čtyři podniky.

-stk-