Rockaway Capital vstupuje po KVIFF i do Colours of Ostrava

pátek, 15. července 2022, 13:20 Aktuality, Marketing MediaGuru

Skupina Rockaway Jakuba Havrlanta se stává strategickým investorem hudebního festivalu Colours of Ostrava a rozšiřuje tak své aktivity na poli kulturních festivalů.

Zahájení Colours of Ostrava 2022, foto: Michal Augustini

Zahájení Colours of Ostrava 2022, foto: Michal Augustini

Strategickým investorem hudebního festivalu Colours of Ostrava se stala skupina Jakuba Havrlanta Rockaway Capital. Rockaway získala majetkový podíl v pořadatelské společnosti Colour Production. Ta byla dosud výhradně vlastněna společností Suregio zakladatelky festivalu Zlaty Holušové.

Pro skupinu Rockaway Capital nejde o první aktivní zapojení v oblasti českého kulturního prostředí. Do jejího portfolia patří od roku 2021 Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, který spoluvlastní s Jiřím Bartoškou a týmem vedení festivalu. Během letošního ročníku pomohla s vybudováním nových projektů jako Kviff.tv, Kviff Talents nebo Kviff.TV Park.

Skupina Rockaway uvedla, že jejím cílem je tyto zkušenosti zužitkovat i v oblasti hudebního festivalu, podpořit hudební průmysl v Česku a střední Evropě a dále rozvíjet aktivity okolo festivalu. „Věřím, že se nám podaří navázat společně s týmem spolupráci a posuneme Colours of Ostrava v budoucnu na ještě vyšší úroveň podobně, jako se nám to podařilo s týmem karlovarského filmového festivalu během 56. ročníku po více jak roční spolupráci,” sdělil Jan Jírovec, investiční partner Rockaway Capital, který je zároveň člen představenstva Kviff Group.

Organizační tým, v jehož čele i nadále stojí ředitelka Colours of Ostrava Zlata Holušová, zůstává neměnný. „Budeme dál pokračovat v posilování pilířů, na kterých náš festival stojí – kvalitní dramaturgie s velkými světovými hvězdami i nejzajímavější hudbou mnoha i menšinových žánrů z celého světa, obrovská pestrost programové nabídky v čele s fórem Meltingpot i atmosféra festivalu tak, jak ji fanoušci znají," uvedla Zlata Holušová, která je rovněž hlavní dramaturgyní Colours of Ostrava.

-mav-