Televizním a VOD trhem hýbou animační studia

úterý, 2. srpna 2022, 07:00 TV, Internet & Mobil, Aktuality MediaGuru

Po akvizici filmových studií nebo skupování sportovních práv se hráči na VOD a TV trhu vrhají na animační studia, píše Erika Luzsicza.

Zdroj: Unsplash

Zdroj: Unsplash

Co nově hýbe televizním trhem? Doposud jsme tu měli akvizice filmových studií, skupování sportovních práv, nebo zvýšený zájem o živé přenosy. Část z těchto trendů oživil covid, protože diváků se nedostávalo jak na sportovištích, tak u živých eventů a událostí spojených s showbyznysem, zpravodajstvím, kulturou a podobně. Oblastí, na které by se streamovací společnosti nebo mediální domy mohly vrhnout, už tak nezbývá. Až tedy na animační studia a kreslený obsah jako takový. A právě na ně přišla ta správná chvíle.

Jelikož Netflixu rychlým tempem roste konkurence, obzvlášť takové Disney+ roste jako z vody, přičemž právě tato platforma disponuje asi největší nabídkou animovaných filmů a seriálů případně dalších pořadů bohatých na vizuální efekty. Není tedy divu, že zatím stále ještě streamovací jednička Netflix si chce pořídit vlastní animační studio. V plánu má koupit Animal Logic, které má v portfoliu filmy jako Lego Movie nebo Happy Feet. Obě společnosti již spolupracují na výrobě filmu The Magician’s Elephant, který by měl být uveden příští rok. Zároveň se Netflix chystá zpracovat seriál na motivy karetní hry Výbušná koťátka.

Právě pořady na motivy nejrůznějších her jsou fenoménem samy o sobě, respektive pro studia to bývá poměrně jednoduchá sázka, protože oblíbené hry již mají své publikum. Právě touto cestou chce jít i videoherní gigant Nintendo. Ten aktuální pohltí společnost Dynamo Pictures, kterou posléze přejmenuje na Nintendo Pictures. Cílem není nic jiného než výroba pořadů na motivy her z databáze Nintento. To už nyní chystá celovečerní film o Super Mariovi, postavičce, která příští rok oslaví 30 let od svého vzniku.

Do třetice všeho dobrého se dostáváme k Sony, jehož streamingová platforma Crunchyroll zlevnila své předplatné. I tady se totiž bojuje o diváky a ne jen tak ledajaké. Tato platforma je totiž specializovaná na anime. V našich končinách není příliš známá, ale i tak se firma pochlubila, že předplatné zlevnila ve stovce zemí, a to včetně České republiky. Všichni totiž vidí animovaný obsah jako horké zboží a snaží se nalákat fanoušky dříve, než bude pozdě.

Autorka textu: Erika Luzsicza, mediální expertka