Birell představuje své radlery na síti OnlyFans

středa, 10. srpna 2022, 06:55 Aktuality, Reklama MediaGuru

Značka Birell vytvořila profil na síti OnlyFans pro své radlery. Spojila se s Tomášem Zástěrou.

Klíčový vizuál ke kampani Birellu, zdroj: Birell / Plzeňský Prazdroj

Klíčový vizuál ke kampani Birellu, zdroj: Birell / Plzeňský Prazdroj

Značka nealkoholického piva Birell se rozhodla vstoupit na placenou sociální síť pro dospělé OnlyFans. Vytvořila tam profil pro své radlery, na jejichž „šťavnatý“ obsah láká ve spolupráci s moderátorem Evropy 2 Tomášem Zástěrou. 

Kreativní idea kampaně se točí kolem „hříšně šťavnatého ovoce“. Formálně si přivlastňuje lehkou nestydatost erotických filmů. Vše se odehrává v letní atmosféře, při bazénu, kdy Tomáš Zástěra s nadsázkou předvádí sexy hraní si s ovocem.

„Při tvorbě kreativního konceptu jsme hledali zajímavý a originální způsob, jak poukázat na šťavnaté složení Birell radlerů. Z toho důvodu jsme zvolili platformu OnlyFans, která se jistou formou šťavnatosti vyznačuje. Lidé tam jednoduše očekávají šťavnatý obsah a ten jsme jim s Tomášem doručili, tak trochu po našem. Důležité ale bylo nepřekročit hranici dobrého vkusu, což se nám, myslím, podařilo s humorem dosáhnout,“ říká Matúš Hliboký, kreativní ředitel agentury Triad, jež je pod kampaní podepsána.

Kreativní koncept kampaně vznikal několik měsíců. Vzhledem ke zvolené platformě, která mezi lidmi vzbuzuje lehké kontroverze, bylo potřeba komunikaci několikrát upravovat a zaměřit se i na ty nejmenší detaily, aby mezi lidmi nevyvolala negativní reakce. „Abychom zajistili přijetí kampaně širokou veřejností, bylo potřeba detailně promyslet každou Tomášovu repliku a akci. Naším cílem bylo, aby se lidé po zaplacení poplatku za video necítili poškozeni, ale aby odcházeli pobaveni a s dobrým pocitem. Celou dobu jsme cítili velkou podporu a volnost ze strany klienta, což je při takovém typu kampaně obzvlášť důležité,“ dodává associate creative director Triadu Michal Pivarči.

Výtěžek z kampaně jde na podporu neziskové organizace Loono, jež se zabývá samovyšetřením varlat a prsou a poukazuje právě na zbytečnou stydlivost ohledně tohoto tématu.

„Chtěli jsme kampaň, ve které ukážeme šťavnatost Birell radlerů netradičním, zapamatovatelným způsobem a přiblížíme je mladší cílové skupině, což tento nápad od začátku splňoval. Zároveň jsme kampaní chtěli podpořit dobrou věc. Propojení s neziskovou organizací Loono, která upozorňuje na stydlivost se samovyšetřením, nám i v rámci sdělení krásně sedlo a máme radost, že to tak vnímali i v Loono,“ říká brand manager značky Birell Lada Kohoutková.

Kampaň se skládá ze dvou fází – teasing videa na Instagramu Tomáše Zástěry, kde láká na svůj OnlyFans profil, a následného odhalení na OnlyFans a vysvětlení celé kampaně na Tomášových sociálních sítích. Kampaň je podpořena online display formáty, PR či digitálním OOH.

O produkci spotu se postaralo studio Silencio s režisérem Adamem Pavelkou.

-stk-