Bolt představuje v kampani ohleduplného frajera

pátek, 19. srpna 2022, 07:15 Aktuality, Reklama MediaGuru

Bolt se v nové kampani zaměřuje na bezpečnost. Lidi na koloběžkách přirovnává ke zodpovědným motorkářům.

Z kampaně Boltu, zdroj: Bolt

Z kampaně Boltu, zdroj: Bolt

Platforma Bolt, jež poskytuje mimo jiné i sdílené koloběžky, spouští kampaň zaměřenou na bezpečnost. Zakládá ji na obrazech z motorkářského prostředí. Jejím cílem je připomenout zásady správného ježdění na koloběžkách, tedy respektování pravidel silničního provozu, a to zejména zákaz jízdy po chodníku a pod vlivem návykových látek, dále doporučení nosit helmu, nepřípustnost ježdění ve dvou na jedné koloběžce, či ohleduplné parkování. 

Bolt se snaží posílit bezpečnost i funkcemi, jež budou integrovány přímo na koloběžkách. Brzy budou schopny rozpoznat jízdu ve dvou lidech, nejnovější model je vybaven také systémem prevence smykového brzdění, a aplikace Bolt dokonce již v některých městech obsahuje test střízlivosti. 

„Bezpečnost provozu našich strojů snažíme zvyšovat také osvětou mezi uživateli. Aplikace Bolt každého nové jezdce poučí o tom, jak na stroji správně jezdit a jak jej parkovat. A nyní spouštíme kampaň založenou na ikonografii motorkářské subkultury, ve které propojujeme dva světy, které si jsou bližší, než se zdá. Oba jsou o pocitu svobody a nezávislosti, o tom, že cílem je také cesta samotná. A stejně tak o zodpovědnosti a zralosti, protože motorkář, který obojího příliš nepobral, daleko nedojede. Opravdový motorkář je frajer ne přesto, ale právě proto, že jezdí ohleduplně a s rozmyslem. A tím je nejlepším vzorem pro jezdce na našich koloběžkách,“ vysvětluje Lucie Krahulcová, manažerka veřejné politiky ve společnosti Bolt. 

Kampaň poběží do poloviny září a sestává z aktivit na sociálních sítích, spolupráce s influencery a přímou komunikací na existující cestující

Koloběžky Bolt je možné si vypůjčit přes aplikaci Bolt a odemknout naskenováním QR kódu. V současnosti jsouk dispozici ve dvanácti českých a moravských městech – kromě Prahy a Brna také například v Liberci, Českých Budějovicích či Zlíně

-stk-