Isotra je 30 let na trhu, plánuje marketingové aktivity

pondělí, 29. srpna 2022, 06:50 Aktuality, Marketing MediaGuru

Výrobce a dodavatel stínicí techniky Isotra slaví letos 30 let od založení. V plánu má řadu marketingových i PR aktivit.

Zdroj: Isotra

Zdroj: Isotra

Český výrobce a dodavatel stínicí techniky, opavská společnost Isotra, slaví 30 let od založení. Firma, jež vznikla v roce 1992 jako rodinný podnik, dnes zaměstnává přibližně 630 zaměstnanců, je držitelem sedmi patentů a 33 užitných vzorů a své výrobky, komponenty a technologie pro výrobu exportuje do více než 43 zemí světa. Tři dekády na českém trhu se chystá oslavit společně se svými obchodními partnery i zaměstnanci, v plánu má celou řadu marketingových i PR aktivit.

U založení stáli dva švagři: Erich Stavař a Bohumír Blachut, kteří se na počátku 90. let rozhodli rozjet společně soukromé podnikání. V prvních letech svého působení se zaměřovali na montáž těsnění do oken a velkoobchod s těsněním, proto nově vzniklou společnost pojmenovali Isotra, jež vycházela ze složeniny dvou zkratek – ISO jako „izolace“ a TRA jako „trade“. Jelikož u svých zákazníků zaznamenali vysokou poptávku po žaluziích, rozhodli se začít s výrobou nedostatkového zboží. 

„Začali jsme vyrábět venkovní žaluzie a další exteriérové produkty, jako jsou screenové rolety či markýzy. Vystavěli jsme vlastní lakovny a založili pobočky nejen v České republice, ale i v zahraničí,“ popisuje Erich Stavař s tím, že firma během uplynulých tří dekád prodala odhadem více než sedm milionů kusů výrobků stínicí techniky.

Do nových technologií a výrobních prostor společnost investovala stovky milionů korun. V současné době míří investice do pořízení a rozvoje nových výrobních prostor v Bruntále o rozloze větší než 7 000 m2.

Tyto prostory budou primárně sloužit k rozšíření výroby bioklimatických pergol Artosi. „Reagujeme tímto na změnu životního stylu, kdy chtějí lidé trávit daleko více času se svou rodinou a přáteli ve venkovních prostorách a upřednostňují tzv. outdoor living. V rámci výrobního závodu v Bruntále realizujeme instalaci kompletní technologie pro výrobu bioklimatických pergol, včetně logistických toků a skladovacích kapacit,“ prozrazuje Erich Stavař. 

Vzhledem k rostoucí poptávce je v přípravě také výroba krytého garážového stání. Dlouhodobým cílem společnosti je pak zvýšení tržního podílu na klíčových exportních trzích a rozvoj partnerské sítě v České republice.

-stk-