Klus: Autenticita je pro mne prioritou, ani mé spolupráce neční

úterý, 23. srpna 2022, 13:10 Marketing MediaGuru

Tomáš Klus coby influencer dbá na autenticitu, spolupráce se značkou musí být proto kompatibilní s tím, co říká a jak žije.

Tomáš Klus v detektivním příběhu "Inspektor Klusó: Vražedné návyky", zdroj: Zálohujme.cz

Tomáš Klus v detektivním příběhu "Inspektor Klusó: Vražedné návyky", zdroj: Zálohujme.cz

Zpěvák, herec a písničkář Tomáš Klus své známé jméno a statisíce sledujících, které má na sociálních sítích, využívá také jako influencer. Na Instagramu a Facebooku, ale i mimo něj se spojuje s tím, co mu dává smysl. Například s bojem proti klecovému chovu nebo iniciativou Zálohujme, za níž stojí nápojářské společnosti, sodovkárny, pivovary a další s cílem prosadit zálohování PET lahví a plechovek. 

S iniciativou Zálohujme spolupracuje Klus již od roku 2019. Od té doby se stal tváří nejen komunikace, ale také mnoha dalších aktivit. Zapojil se například do úklidu odpadků kolem výrobního závodu společnosti Mattoni 1873 v Kyselce u Karlových Varů, zajímal se o cestu PET lahve ze žlutého kontejneru, byl na návštěvě u ministryně životního prostředí nebo debatoval o ekologii na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. 

Podle svých slov na spolupráci s iniciativou přistoupil, protože mu dává smysl zálohový systém i apel na nutnost přechodu společnosti z lineární na cirkulární ekonomiku. „Vždycky mi jde v první řadě o to, aby byly spolupráce kompatibilní s tím, co říkám a jak žiju. Aby měly dopad nejen na mě a potencionální zákazníky, ale na společnost jako celek,“ popisuje. 

Aktivně se také podílí na přípravě komunikace. Společně s iniciativou a její digitální agenturou AMI Digital vytvořil v nedávné době na podporu zálohového systému detektivní příběh, v němž ztvárnil roli inspektora Klusó i podezřelé ze tří brutálních vražd. Oběťmi přitom byly použité PET lahve, které mohly i nadále žít. Rok předtím si zahrál v cirkulární Pohádce o princezně PEŤce. „Mluvím do toho, čemu rozumím a vzhledem k tomu, že si v Zálohujme rozumíme, mluvíme a tvoříme společně, což jde ve výsledku, věřím, cítit, páč každej náš společný počin je opředen radostí a entuziasmem,“ říká Klus. 

Spolupráce navíc pokračuje i na divadelních prknech, kde je Zálohujme partnerem muzikálu Bránický zázrak, v němž Klus hraje a který režíruje Jan Svěrák. „O muzikálu nám řekl Tomáš, kterého napadlo, že by to spojení dávalo smysl už proto, že zálohování má i sociální aspekt – lidé bez domova mohou sbírat PET lahve a vylepšit svůj příjem o vratnou zálohu. Probrali jsme to s kolegy ze značky Mattoni a dohoda byla na světě,“ přibližuje za iniciativu její tisková mluvčí Andrea Brožová. „Mnoho spoluprací s ,influencery' se odehrává jen ve virtuálním prostoru, a to si myslím, že je málo. Život se děje povětšinou offline, tak proč to nezohlednit i v komunikaci?“ doplňuje.

Fanoušci Tomáše Kluse na marketingové spolupráce reagují dobře. „Autenticita je pro mne prioritou, ani mé spolupráce neční, nejsou pěstí na oko, neboť jsou vždy v kontextu mého životního stylu, názorů a směřování,“ vysvětluje s tím, že s iniciativou Zálohujme hodlá pokračovat i do budoucna, nebo spíše, jak doplňuje, do té doby, „dokud PETka nedosáhne nesmrtelnosti!“.

-stk-