Komerční banka se stala vlastníkem platformy Upvest

pondělí, 8. srpna 2022, 13:10 Aktuality, Internet & Mobil, Marketing MediaGuru

Komerční banka věří fintechu, v platformě Upvest, která se zaměřuje na investice do dluhového financování projektů ze sektoru real estate, drží 96 procent.

Zleva Jiří Přibyl, ředitel KB SmartSolutions; David Musil, spoluzakladatel společnosti Upvest; Patrik Nový, ředitel KB SmartSolutions; Petr Volný, spoluzakladatel společnosti Upvest, zdroj: Komerční banka

Zleva Jiří Přibyl, ředitel KB SmartSolutions; David Musil, spoluzakladatel společnosti Upvest; Patrik Nový, ředitel KB SmartSolutions; Petr Volný, spoluzakladatel společnosti Upvest, zdroj: Komerční banka

Komerční banka (KB) se po dvou letech od svého majetkového vstupu do české společnosti Upvest stává jejím vlastníkem. V Upvestu získala majoritní podíl ve výši 96 %, a to dříve, než původně plánovala. Komerční banka předpokládá, že se jí podaří aktuální hodnotu společnosti během nejbližších let zněkolikanásobit.

„Nabytí majority v Upvestu představuje další velký krok směřující k naplnění vize Komerční banky, kterou je rozvoj úspěšné spolupráce s inovativními fintechy a startupy. Naším cílem je, aby banka byla schopna dostat se za hranice poskytování běžných bankovních služeb. Jednou z částí portfolia, na které se zaměřujeme, je crowdfundingové financování," uvedl David Formánek, člen představenstva Komerční banky.

Investiční společnost Upvest poskytuje financování v oblasti real estate, zejména developerům, formou privátního dluhu a tyto strukturované úvěry nabízí k investici pomocí své online platformy. „Po více než dvouleté úspěšné spolupráci dávalo oběma stranám smysl, aby se Upvest stal plnohodnotnou součástí skupiny KB a dále se profesionalizoval a rozvíjel pod záštitou přední české banky, která spadá do globální skupiny SG,“ řekl David Musil, spoluzakladatel a CEO společnosti Upvest.

Majetkový vstup do společnosti Upvest byl v létě roku 2020 historicky první akvizicí fintechu z dílny KB SmartSolutions. Banka si prostřednictvím této spolupráce dala za cíl přinést technologickou a produktovou inovaci pro svoje klienty. V červenci 2020 nabyla KB v Upvestu majetkový podíl 18,90 % a o rok později jej pak zvýšila na 31,06 %. 

-mav-