Meta i v Česku spustila bezpečnostní kampaň Moje místo

čtvrtek, 18. srpna 2022, 06:50 Aktuality, Internet & Mobil, Reklama MediaGuru

Meta zahájila v České republice a dalších evropských státech kampaň s názvem Moje místo. Cílem je zvýšit povědomí o bezpečnosti a ochraně soukromí na Facebooku a Instagramu.

Z kampaně Moje místo. zdroj: Meta

Z kampaně Moje místo. zdroj: Meta

Společnost Meta představila novou kampaň s názvem Moje místo, která upozorňuje na existující nástroje pro zvýšení bezpečnosti a ochrany soukromí během používání Facebooku a Instagramu. Kampaň běží v několika evropských státech. V Česku se na ní podílí odborníci z projektu E-bezpečí Univerzity Palackého v Olomouci.  

V kampani Meta ukazuje možnosti v zabezpečení a to, jak získat větší kontrolu nad užíváním sítí. Kampaň připomíná nástroje jako Skrytá slova, Nastavení denních limitů, Omezení nebo Tvoje aktivita. „Chceme lidem dávat možnost vytvářet a sdílet otevřenější a propojenější svět. Toho je možné dosáhnout pouze pokud se v našich aplikacích budou cítit bezpečně,” říká Jakub Turowski, Public Policy Director pro střední a východní Evropu Meta Platforms.

Šest bezpečnostních nástrojů, zdroj: Meta

Šest bezpečnostních nástrojů, zdroj: Meta

V rámci kampaně vznikla série videí, která upozorňují na šest bezpečnostních nástrojů na Facebooku a Instagramu. Autorkou videí je belgická 3D ilustrátorka a animátorka Loulou João, která pomocí 3D softwaru vytvořila digitální svět skládající se z postaviček a objektů z cukrové polevy. Tyto postavičky ve videu prožívají dobrodružství, která představují kontrolu nad jejich bezpečností a online zkušenostmi.

Zdroj: Meta

Meta si pro spolupráci na kampani v České republice vybrala odborníky z projektu E-bezpečí Univerzity Palackého v Olomouci. „Společně chceme chránit uživatele při používání internetových platforem a aplikací, to je důvodem naší spolupráce se společností Meta. Lidé se musí na internetu cítit bezpečně a kampaň Moje místo tomu výrazně napomáhá. Kampaně tohoto typu jsou navíc přínosné nejen pro děti, ale i pro rodiče, kteří je mohou využít k otevření diskuse se svými potomky,” vysvětluje Kamil Kopecký, vedoucí projektu E-bezpečí a Centra prevence riskantní virtuální komunikace na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci.

-tšl-