O2 zve na tematické procházky po srpnové okupaci

sobota, 20. srpna 2022, 08:35 Aktuality, Reklama MediaGuru

K připomenutí srpnové okupace vydává O2 geolokační hru Skryté příběhy.

Z geolokační hry Skryté příběhy, zdroj: O2

Z geolokační hry Skryté příběhy, zdroj: O2

V rámci svého projektu Svoboda není samozřejmost připravilo O2 k připomenutí srpnové okupace geolokační hru. Ve čtyřech městech – v Praze, Liberci, České Třebové a Holešově – se mohou lidé s chytrým telefonem a aplikací Skryté příběhy vrátit do roku 1968. Pražská trasa navíc přímo v den výročí okupace, tedy v neděli 21. srpna, „ožije“ jako šifrovací hra Boj o rozhlas, při které bude možné na trase potkat i reálné postavy.

„Vrátíme se zpět v čase k srpnovým událostem roku 1968, kdy se rozhlasovou budovu snaží obsadit sovětští vojáci, aby nad ní převzali kontrolu. Servisní technik Antonín Hlásek pracující v Československém rozhlasu přichází na noční směnu a neví, co ho čeká,“ popisuje Dalibor Naar, jeden z tvůrců geolokační hry Skryté příběhy, a doplňuje: „Šifrovací hra s kostýmovanými postavami na trase začíná u Českého rozhlasu a vede přes Národní muzeum do míst, která jsou spojena s invazí vojsk Varšavské smlouvy. Všichni, kdo s námi v neděli trasu absolvují, získají na závěr drobnou odměnu.“ Šifrovací hra Boj o rozhlas startuje v neděli 21.srpna mezi 14.00–14.30 hodinou od budovy Českého rozhlasu Vinohradská 12.

V mobilní aplikaci Skryté příběhy budou od 19. srpna připraveny čtyři trasy, které mapují vpád Varšavských vojsk. Trasa nazvaná Liberecká okupace ukazuje Václava Havla, který pomáhá se svobodným vysíláním v Liberci okupovaném sovětskými vojáky. Trasa Poslední pluk se odehrává v Holešově na Kroměřížsku, kde elitní výsadkáři cvičení pro boj v týlu nepřítele jako poslední vzdorují okupaci, trasa Modrá proti rudé v České Třebové ukazuje, jak čeští a slovenští železničáři vynalézavě bojkotovali přesuny okupačních vojsk a poslední je již zmíněná pražská trasa.

Všechny čtyři trasy vznikly díky spolupráci Skrytých příběhů s projektem Svoboda není samozřejmost operátora O2, který cílí na mladou generaci a snaží se jí pomoci orientovat v moderních dějinách naší země. „Cesty za svobodou s Václavem Havlem, tedy pět tras, které vznikly loni díky našemu propojení s aplikací Skryté příběhy, měly velký úspěch, prošlo si je přes pět tisíc osob, a proto jsme se rozhodli i letos ve spolupráci pokračovat a připravili jsme společně čtyři nové trasy, které připomenou srpnovou okupaci,“ vysvětluje ředitel marketingové komunikace a brandu David Daneš. 

Venkovní hra Skryté příběhy je určena pro všechny věkové skupiny, a je k ní potřeba jen chytrý mobilní telefon. Aplikace je rozdělena do jednotlivých výletních tras po celé České republice a na každé je několik zastavení, kde se plní drobné úkoly, jejichž vyřešením se posouvá hráč dál.

Kampaň podpoří operátor na svých sociálních sítích a pomocí tzv. lokalizačních SMS. „Zákazníkům O2 v okolí konkrétních zastávek přijde upozornění, že se nachází v místě jedné z tras a mohou si ji vyzkoušet,“ uzavírá David Daneš.

Veškeré informace k jednotlivým aktivitám jsou k dispozici na webu projektu Svoboda není samozřejmost, který se navíc propojil se vzdělávacím portálem O2 Chytrá škola, a vznikl tak obsah k výuce moderních dějin, s cílem nabídnout studentům detailnější informace o moderních českých dějinách a pedagogům podklady pro výuku.

-stk-