Penny je partnerem filmového dokumentu o Janu Kollerovi

pátek, 5. srpna 2022, 10:20 Aktuality, Marketing MediaGuru

V rámci projektu Hýbeme se hezky česky řetězec Penny podpořil film Jan Koller: Příběh obyčejného kluka.

Po filmu Zátopek podpořil řetězec Penny i dokument o Janu Kollerovi, zdroj: Penny.

Po filmu Zátopek podpořil řetězec Penny i dokument o Janu Kollerovi, zdroj: Penny.

Právě v těchto dnech vstupuje do českých kin  film Příběh obyčejného kluka, který vypráví příběh fotbalisty Jana Kollera. Partnerem filmu je obchodní řetězec Penny. 

„Máme více než 400 prodejen po celé zemi, jsme v těch nejmenších městech, v blízkosti vesnic, kde je fotbal sportem číslo 1 a lidé jím doslova žijí. V místech, kde působíme, jsme součástí komunity, podporujeme místní spolky a chceme být všem dobrým sousedem,“ říká Vít Vojtěch, šéf strategického marketingu Penny.

Penny se s Janem Kollerem poprvé potkalo v rámci projektu Hýbeme se hezky česky a jeho příběh ho oslovil. „Každý, kdo se o fotbal trochu zajímá, ten základní příběh zná, ale jak složitá cesta to byla, to už tuší málokdo. Hned nám bylo jasné, že toto je přesně ten příběh, který může dnešní malé kluky na vesnicích inspirovat. Příběh kluka, který to dotáhl z klubu ve Smetanově Lhotě do nejlepších evropských klubů, který je v Dortmundu legendou, a přitom ještě ve 20 letech o něj nikdo nestál… To je něco, co doufáme bude inspirovat, a o čem je potřeba mluvit, protože dnes dětem takové příklady chybí,“ dodává Vojtěch. 

Penny bylo už v loňském roce partnerem filmu Zátopek, a pokračuje tak v podpoře inspirujících příběhů ze sportovního prostředí. „Naše podpora dětského sportu v rámci projektu Hýbeme se hezky česky má několik rovin. Nejenže podporujeme přímo dětské sportovní týmy, což je hlavní část projektu, tak chceme přinášet inspirující příběhy, které dávají naději a inspiraci i těm, kteří by jinak nevěřili tomu, že se mohou prosadit. Tyto dva filmy z různé doby ukazují, že pro úspěch jsou nejdůležitější houževnatost, vytrvalost a oddanost tomu, co děláme, v co věříme a co nás baví,“ doplňuje Vít Vojtěch. 

Film Jan Koller: Příběh obyčejného kluka natáčel režisér Petr Větrovský ve složité době pandemie rok a půl. Natáčelo se po celé Evropě, všude, kde Jan Koller zanechal svoji stopu, od Smetanovy Lhoty přes Dortmund až po Monako.

-stk-