Pohledem zevnitř: Odvaha se vyplácí

úterý, 23. srpna 2022, 10:15 Reklama MediaGuru

Luděk Hatoň, Chief Client Officer Omnicom Media Group, píše v prvním vydání rubriky Pohledem zevnitř o pozadí vzniku webu MediaGuru.cz a o jeho místě ve skupině.

Luděk Hatoň, zdroj: Omnicom Media Group

Luděk Hatoň, zdroj: Omnicom Media Group

Před několika týdny mě Lukáš Bartoň, šéf agentury PHD, poprosil, abych napsal pro MediaGuru.cz první díl seriálu „Ze života Omnicomu". Lehčí „ano“ jsem už dlouho nikomu nedal. Konečně přišel vnější impuls k tomu, abych mohl napsat někam veřejně, jak skvělou máme v Omnicom Media Group kulturu, jak je důležité mít v top managementu co nejvíce žen, jak jsem hrdý na to, jak náš tým zvládl těžké období covidu, jak skvělé máme klienty, jak je pro mě osobně důležité pracovat v manažerském triumvirátu, jaké máme hodnoty, co všechno jsme za poslední tři roky ve fungování naší skupiny změnili, nebo jak transformujeme náš rostoucí byznys.

Třikrát jsem článek začal a třikrát ho smazal. Nechtěl jsem nikoho vynechat nebo urazit. Opomenout osobnosti, které kolem nás v poslední době vyrostly. Ocenit vytrvalce, kteří s námi prošli těmi nejtěžšími zkouškami. Zapomenout na ty, kteří nám pomohli a pak se vydali jinou cestou. Teprve pak mi to skutečně došlo. Máme v Omnicomu něco, na co jsou hrdí úplně všichni. Ti stávající i minulí. Profesně zkušení i začátečníci. Týmoví hráči i solitéři. Srdcová záležitost pro nás všechny: MEDIAGURU.

Je to už neuvěřitelných 16 let, co Petr MiláčekHonzou Poštulkou rozjeli webové stránky, které měly především vysvětlovat základní principy mediálního nákupu a plánování a edukovat lidi v reklamní a mediální branži. Před jedenácti lety jsme je pak po příchodu Martiny Vojtěchovské a o rok později Katky Strakové posunuli do pozice profesionálního webu o médiích, marketingu a reklamě, který se aktualizuje několikrát denně a který staví na původním zpravodajstvím a informacích z oboru.

Martina se k nám přidala na začátku roku 2011 a přirozeně převzala řízení nejen celé redakce, ale i celého projektu po všech stránkách. Už tehdy jsem považoval za neuvěřitelné, jak může někdo tak tvrdě pracovat. Doslova na zádech nesla celý projekt k úspěchu. Nebyl to sprint, byl to maraton. Na tom se dodnes nezměnilo vůbec nic. Za ty roky objela obrovské množství akcí, natočila nespočet rozhovorů, musela „nakoukat" tuny videoobsahu, potkat vagón zajímavých i nudných lidi a vyjít s několika šéfy. Když někde slyším o tom, jak někoho práce naplňuje, představím si Martinu. Asi to neví, ale spoustu lidí v Omnicomu ovlivnila a inspirovala. Hrdě se k této skupině hlásím. 

Když děláte něco s opravdovým zápalem, výsledky často předčí veškerá očekávání. Je pro nás příjemným překvapením, že se web tak výrazně prosadil v naší branži. Naši malou redakci to stálo a stojí velké úsilí, ale výsledky jsou vidět. Pár věcí se mi asi v profesním životě povedlo, ale nejvíce jsem hrdý na to, že jsem společně se širším týmem PHD v roce 2011, na vrcholu české ekonomické recese, pomáhal MediaGuru rozvíjet. V danou chvíli by to 10 z 10 expertů označilo za opravdu debilní nápad bez sebemenší šance na úspěch. 

Jsem rád, že jsme tehdy do toho jako skupina šli a že nám nechyběla odvaha. Dodnes si myslím, že je to jedna z věcí, která nás od konkurence odlišuje a že je to svým způsobem počin, který předběhl dobu. A taková je přesně naše filozofie, kterou se snažíme uplatňovat v celé řadě dalších našich aktivit.

Naše plány s MediaGuru jsou pořád velké. Letos jsme po mnoha letech aktualizovali vydání tištěné publikace MediaGuru Offline, kterou postupně distribuujeme na vybraná místa. Pravidelně zveřejňujeme přehledové infografiky o mediálním a reklamním trhu. A pod hlavičkou „Gura“ jsme rozjeli i další aktivity. Naši zaměstnanci mohou už několik let využívat služeb OMG Baby Guru, dětské skupiny, která v našem sídle nabízí každodenní celodenní péči o děti předškolního věku nebo aktivity v období prázdnin. Pokud nás přijdete navštívit, můžete se v dolních prostorách stavit na kávu v kavárně  Guru Café. Na poli mediálního vzdělávání, což je původní parketa MediaGuru, rovněž organizujeme školení především v oblasti mediálních dovedností MediaGuru Academy.

Teď chceme na MediaGuru.cz v nové rubrice „Pohledem zevnitř“ seznamovat odbornou a širší veřejnost s tím, co se u nás ve skupině děje, dávat prostor našim expertům, přinášet jejich postřehy k aktuálnímu vývoji či seznamovat se zajímavostmi, které náš obor obklopují. Věřím, že pro vás bude naše novinka přínosná a inspirativní.

#zacinametamkdeostatnikonci